На вечір пам’яті Родіона Юхименка в головному корпусі зібралися його рідні, друзі й колеги, студенти й викладачі нашого університету.
Родіон Юхименко (1934-2008) — знаменитий український кінорежисер, лауреат численних державних премій, до творчого доробку якого входять понад 100 кіно- і телефільмів. У майстерні кінорежисерів Інституту імені Карпенка-Карого як викладач він виховав цілу плеяду відомих українських і російських митців екрану. Особливе місце в творчості режисера посідають фільми про Тараса Шевченка.
Модератор вечора народний артист України Олексій Богданович подякував усім близьким, колегам і друзям, які прийшли на вечір пам’яті, і запропонував гостям переглянути фрагменти інтерв’ю з режисером, а також уривки його кращих фільмів. Тамара Бойко, редактор телерадіокомпанії «Культура» знала режисера особисто й поділилася спогадами про натхненну роботу Родіона Юхименка над численними фільмами про Шевченка — і це в часи, коли надто цікавитися цією темою було небезпечно. Дружина митця презентувала університетові унікальний «Кобзар», підписаний багатьма діячами української культури, серед яких О. Гончар, Д. Павличко, П. Тичина. У свою чергу проректор університету Володимир Бугров подарував дружині режисера виданий університетом до 200-річчя Т.Шевченка «Кобзар».