ректорУ цьому році дата 9 березня – це не тільки день народження великого українського поета Тараса Шевченка, а й всесвітній день солідарності з Надією Савченко. Шевченківські дні 2016 року пройшли в нашому Університеті під гаслом «Свободу Надії Савченко!» Великий Кобзар та українська льотчиця – бранка путінського режиму – люди з різних епох, об’єднані силою духу і прагненням до свободи.

у день народження Тараса Шевченка в Актовій залі Головного навчального корпусу КНУ імені Тараса Шевченка відбулася зустріч університетської громади з лауреатами Національної премії України імені Тараса Шевченка різних років.
– Такі щорічні березневі зустрічі вже стали давньою і доброю традицією в нашому університеті, – наголосив у своєму вітальному слові ректор КНУ Леонід Губерський.
учасники цьогорічного заходу знову мали нагоду почути виступи сучасних корифеїв українського слова, відомих літературознавців, митців, громадських діячів, зокрема Івана Драча, Юрія Мушкетика, Миколи Жулинського, Петра Перебийноса, Леоніда Горлача, Мирослава Вантуха,  Михайла Наєнка.
Щороку Шевченківська премія називає нові імена талановитих митців. Цього разу серед її лауреатів – український дисидент і публіцист, Герой України Левко Лук’яненко (за збірку творів у 13-ти томах «Шлях до відродження», з презентацією якої він восени минулого року приїздив до Університету), художник Михайло Гуйда (за цикл творів «В єдиному просторі»), оперна співачка Анжеліна Швачка (за виконання провідних партій в оперних виставах і популяризацію української музичної спадщини), які стали почесними гостями університетської березневої зустрічі 2016 року. Виступаючи перед студентами та співробітниками КНУ, вони говорили про надзвичайну силу і актуальність поетичних послань Тараса Шевченка до нащадків, про те, що недостатньо просто мати вдома «Кобзаря», – цю Велику Книгу потрібно перечитувати і діяти так, як нам заповідав Тарас Шевченко. Адже своїм пророчим словом він веде нас до вільної, сильної держави, де пануватимуть добро і справедливість.
– Університет сьогодні вшановує великого Українця, Пророка і Патріота. Та деякі його пророцтва, на жаль, досі залишаються мрією, і вже в ХХІ столітті Герої виборюють незалежність держави. Серед них  –   наші співробітники, наші студенти… На жаль, є і втрати. Та віра, що «…на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі» ніколи не залишає великий народ, донька якого, Надія Савченко, навіть у полоні своєю нездоланністю стала прикладом для всіх нас, – наголосив Леонід Губерський і закликав присутніх підтримати акцію «Свободу Надії Савченко!»

Підготовлено
Центром комунікацій