DSC_196319 жовтня в КНУ відбулися вибори ректора. Цій події передувало створення Центральної виборчої комісії, передвиборча кампанія кожного з кандидатів та підвищений інтерес з боку громадськості. У день виборів в університеті працювало 6 виборчих дільниць, кожна з яких була обладнана кабінами для голосування та прозорими урнами для бюлетенів.

– Належний інформаційний супровід виборчої кампанії від початку був визначений як одне із пріоритетних завдань для оргкомітету, –

зазначив директор Центру комунікацій університету Сергій Даниленко. – Тож наша команда напрацювала й успішно реалізувала низку заходів та інструментів комунікаційної підтримки кандидатів. Так, з кандидатами на посаду ректора ми уклали своєрідні угоди про інформаційну підтримку, яку на однакових умовах Центр комунікацій може надати кожному з учасників перегонів. Скажімо, ми запропонували наші послуги з поширення інформації на офіційному сайті університету та FB-сторінці «Вибори ректора КНУ імені Тараса Шевченка», газеті «Київський університет». Загалом Центр комунікацій висвітлив усі комунікативні ініціативи претендентів на посаду ректора, що стосувалися виборців: графіки зустрічей, програми, звернення тощо. Зауважу, що загалом кандидати не мали нарікань до ініціатив Центру комунікацій.
DSC_1865На виборах працювали спостерігачі від кандидатів та Міністерства освіти і науки України. Галина Усатенко, спостерігач від МОН, повідомила:
– У день голосування представники моніторингової групи Міністерства освіти та науки України працювали на всіх виборчих дільницях. Загалом можна резюмувати, що на виборах було дотримано принципу таємного голосування, члени виборчих дільниць ефективно організували процес. Підрахунок голосів проходив відповідно до виборчих стандартів, а підсумковий протокол Центральна виборча комісія оформила правильно та передала вчасно. Загалом можна підсумувати, що вибори ректора відбулися без порушень Статуту університету.
Важливо, що цього року у виборах ректора взяли участь і представники студентства. На думку Олександра Мельниченка, члена ЦВК від Студентського парламенту університету, у такий спосіб нарешті всі сторони, що беруть участь у навчальному процесі, отримали змогу висловити власну думку щодо курсу, за яким має рухатися наш університет.
– Незважаючи на те, що в законі недостатньо чітко прописані деякі організаційні моменти, а студентська квота могла б бути більшою, ніж 15%, виборчий процес був добре організований та відбувся на високому рівні, жодних зауважень до процедури голосування та підрахунку голосів у мене нема: усе пройшло відкрито та прозоро.
Усього на виборах проголосувало 3054 особи, що становить 80,4% виборців.
О восьмій вечора стали відомі результати голосування: голова Центральної виборчої комісії І. Гриценко оприлюднив протокол з підсумками голосування.

– Ми були приречені на те, щоб вибори пройшли без порушень, адже Статут університету чітко регламентує всі процедури, пов’язані з виборчим процесом. Як результат, вибори відбулися прозоро, на демократичних засадах, представниками громадськості не зафіксовано жодного порушення.

Вважаю, уся виборча кампанія і те, що працівники й студенти проявили свою громадянську активність та університетський патріотизм, узявши участь у голосуванні, може слугувати гідним зразком для інших вишів, – підсумував результати виборів в університеті голова ЦВК, декан юридичного факультету Іван Гриценко.
23 жовтня 2015 року міністр освіти і науки України Сергій Квіт уклав п’ятирічний контракт з Леонідом Губерським як обраним за конкурсом на посаду ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Цьогорічні вибори стали своєрідним випробуванням для університету, оскільки відбувалися в новому форматі, а окремі виборчі процедури застосовувалися вперше. Нам вдалося гідно пройти цей нелегкий шлях, продемонструвавши зразок прозорого і максимально відкритого виборчого процесу у вищому навчальному                      закладі.