біологиНаталія СТЕФІНІВ,
ННЦ «Інститут біології та медицини»

Вже 2,5 роки я – студентка Навчально-наукового центру «Інститут біології та медицини» КНУ. Стильні коридори, комфортні аудиторії, оснащені найсучаснішим обладнанням лабораторії, досвідчені та доброзичливі викладачі – все стало дуже рідним, стало моїм домом. Домом, який відчинив мені двері у мою майбутню професію.
Сучасну медицину не можна уявити без лабораторної діагностики. Лікар-лаборант аналізує біоматеріал, бере участь у лікувальній та науковій діяльності, він має бути на «ти» зі складними високотехнологічними приладами та технологіями, постійно вчитися та опановувати нові методи.
У ННЦ «Інститут біології та медицини» сучасна, продумана й цікава програма підготовки лікарів-лаборантів. Більш того, ми маємо можливість обрати певний відсоток дисциплін самостійно. Перед нами відкрився безмежний світ знань. Кожний день приносить нові відкриття. Закохані у свою справу викладачі охоче діляться з нами своїми знаннями та вміннями. І кожен із нас має можливість знайти щось для себе. Мені припала до душі «Клінічна лабораторна діагностика».
Спочатку цей предмет мене лякав, особливо після практичної роботи, на якій ми аналізували препарат червоного кісткового мозку при лімфобластному лейкозі. Мільйони клітин, яким немає ні початку, ні краю… А знаєте від чого серце починає битися швидше? Вони всі різні й потрібно навчитися чітко бачити різницю, бо від цього вміння буде залежати людське життя. Ти, мікроскоп і препарат – і весь світ зникає! Ти не помічаєш, як швидко біжить час, і розумієш: цим ти хочеш займатися все життя!
Заняття з патоморфології, педіатрії, хірургії, ендокринології, внутрішньої медицини проходять у клініках. Ми оглядаємо пацієнтів, знайомимося з різними методами аналізу. На практичних роботах маємо можливість опановувати найсучаснішу медичну апаратуру й методики проведення обстежень. Кожне заняття – немов науково-дослідницька експериментальна робота. На навчальній та виробничій практиці ми маємо змогу закріпити і поглибити свої теоретичні знання, сформувати професійні уміння та навички, а також підготуватися до складання «Кроку» на четвертому курсі.
Мене хвилює й трохи лякає те, що настане мить, коли я маю взяти на себе відповідальність за людське життя. Однак додає ентузіазму й впевненості у собі усвідомлення того, скільком людям зможу допомогти. Переконана, що років за п’ятнадцять із упевненістю зможу сказати собі: «Я не помилилася у виборі професії!» Мрію про те, щоб не лише я із гордістю говорила: «Я закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка», а й Університет зміг із гордістю сказати: «Це наша випускниця!»