MelkovGA_2018Олександр ПРОКОПЕНКО,
факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Цієї осені в Києві відбулася важлива подія для українських фізиків та інженерів, які працюють у галузі магнетизму – Третя міжнародна школа з магноніки (3rd International Advanced School on Magnonics, IASM’2018). Два роки тому подібна проходила у КНУ, минулого року – в Оксфордському університеті, а цьогоріч – у НТУУ «КПІ імені І. Сікорського».
Учасники школи могли ознайомитися із найсучаснішими досягненнями у галузі магноніки та спінтроніки. Представники провідних наукових груп світу зробили близько 30 англомовних доповідей.
У рамках міжнародної школи провели урочистий семінар, де за вагомий особистий внесок у розвиток фізики магнетизму та магноніки в Україні та світі Почесною відзнакою 3rd International Advanced School on Magnonics було нагороджено Геннадія Мелкова, Заслуженого професора Київського університету.
Усі дослідження, які проводив Геннадій Андрійович, відзначалися, з одного боку, простотою та наочністю, а з іншого – глибоким розумінням фізики досліджуваних процесів, віртуозним виконанням експериментальних досліджень, умінням знаходити нетрадиційні підходи до одержання ключових наукових результатів світового рівня.
Ця риса професора Мелкова – досягати в фізиці того, що спочатку здається неможливим, проте потім стає загальновідомим, зрозумілим і важливим для практики – передалася багатьом його учням, які нині посідають ключові позиції в університетах Європи та США.