Мар’яна ДОБОНІ

Другий рік успішно працює на ринку України репетиторська компанія «Букі». Вона поєднує зусилля батьків і репетиторів, створюючи таким чином оптимальні умови для обох сторін: батьки та учні знаходять хороших викладачів, а репетитори – хорошу роботу. Компанію створили студенти фізичного факультету нашого університету Вадим Синжерецький, Валентин Бовчалюк та Олександр Ярусевич.
Ідея створення репетиторської школи прийшла незалежно до Вадима й Валентина з Олександром у 2013 році. На той час хлопці вже більше двох років працювали репетиторами і знали всі тонкощі галузі. Тоді й почалася робота над київським ресурсом «Букі».
Чоловіче «тріо» стало злагодженою командою, таким собі «гаражним» стартапом. Коли виявилося, що київський портал не виправдав сподівань, рішення почати з нуля було колективним і, як виявилося, правильним. Динаміку нового проекту забезпечили копітка праця програмістів, інтенсивна діяльність засновників щодо контенту, соціальних мереж та позиціонування у столиці і в Україні, а також злагоджена робота кваліфікованих менеджерів.
Принцип роботи компанії такий: батьки залишають заявку на сайті, менеджер її обробляє і знаходить репетитора. Після тижня занять і успішної домовленості про подальшу роботу репетитор сплачує компанії суму, рівну прибутку з 1-2 занять. Усі процеси зв’язку й оплати автоматизовані в особистому кабінеті викладача, а оптимізована робота адміністратора допомагає швидко підібрати найкращого репетитора.
Нині портал «Букі» – другий за масштабністю ресурс з підбору репетиторів  на ринку України. Він забезпечує викладачами понад 1500 клієнтів щомісяця. І це не дивно, адже компанія має 5000 репетиторів у понад 170 містах і містечках України, робота яких оцінюється за складною рейтинговою системою.
Кожен співзасновник «Букі» був чи є репетитором і водночас студентом нашого університету, який також вплинув на розвиток компанії. Точкою перетину у липні 2015 року став Науковий парк, а причиною – спільність інтересів. Зараз Букі веде перемовини із Науковим парком щодо пошуку інвесторів і піар-кампанії. Команда «Букі» також сподівається на обіцяну допомогу з технічним забезпеченням.
На думку засновників компанії, треба рухатися далі. Аби очолити репетиторський ринок, варто не обмежуватися Україною. У майбутньому Вадим, Валентин та Олександр планують вийти на ринки Польщі, Казахстану, Білорусі, Молдови, потроху поширюючись на всю Східну Європу.
– Чи можливий сьогодні успіх у цій галузі для інших? – поцікавилися ми у представників цього успішного стартапу.
– Відверта відповідь –  ні або майже ні. Точніше сказати, чи захочете ви на ньому працювати? Репетиторський ринок в Україні досить малий, він потребує максимуму зусиль. Це галузь для альтруїстів, схиблених на своїй праці. Якщо ви згодні деякий час гарувати й не отримувати нічого, а потім отримувати відносно небагато дивідендів – можна спробувати. Але буде дуже й дуже важко потрапити до списку найуспішніших репетиторських компаній, бо на вас чекає тиск з боку інших компаній з уже налагодженими системами роботи і кваліфікованим персоналом.