Партнерські зв’язки між нашим та університетом м.Констанц, що на півдні Німеччини на березі Боденського озера і є одним із найуспішніших університетів країни (впродовж останніх 10 років виборює у відкритому конкурсі та підтримує звання одного з небагатьох елітних університетів країни), збагатилися новою шляхетною ініціативою. Колишній фінансовий директор та віце-канцлер університету пан Гельмут Генгстлер, за час своєї службової діяльності багато зробив для зміцнення співпраці між нашими університетами. Чого варта лише ініційована ним і успішно проведена в 2010 році акція безкоштовної передачі, (включаючи витрати на доставку) нашому університетові 72 сучасних мікроскопів приблизною вартістю понад 50 тисяч євро! Тепер пан Гельмут Генгстлер ініціював та реалізував нову акцію.
У січні 2015 року пан Гельмут відсвяткував своє 70-річчя. Ювіляра сердечно привітали й друзі з Київського університету. Сам же ювіляр запропонував своїм друзям та колишнім колегам не робити йому особистих подарунків, а натомість зробити пожертвування на окремий рахунок для формування додаткової стипендії для студентів із Києва. У результаті майже 50 запрошених гостей акумулювали на університетському субрахунку 2050 євро. За правилами, які діють у німецькій освітній сфері та офіційно підтримуються Німецькою службою академічних обмінів (ДААД), пожертвувані для міжнародних обмінів приватні кошти, які отримує університет, подвоюються за рахунок  коштів самої організації ДААД. У підсумку додаткова стипендія становить тепер 4100 євро.
Гельмут Генгстлер запропонував два варіанти її використання. Перший передбачає можливість поділу цієї суми для короткотривалої дослідницької роботи 2-3 аспірантів протягом 1-2 місяців перебування в університеті м.Констанц наприкінці цього навчального року, а саме в червні – серпні 2015 року. Отже зацікавлені претенденти можуть уже направляти свої документи для участі в конкурсному відборі німецькою мовою (для природничників можливо й англійською), а саме: 1) академічну біографію, так звану CV; 2) мотиваційний лист; 3) рекомендацію наукового керівника; 4) за наявності також мовний сертифікат. Документи мають бути надіслані в електронному вигляді на адресу міжнародного відділу (protocol@univ.kiev.ua) не пізніше 15 квітня цього року. Потім вони одразу будуть передані уповноваженому зі  співпраці з нашим університетом від університету м.Констанц професорові Петеру Кроту для відбору стипендіатів.
У разі, якщо не вдасться за цей короткий час відібрати гідних кандидатів та вирішити всі формальності , тоді ця сума буде використана для 4-місячного семестрового навчання протягом першого семестру 2015/16 навчального року одного студента-магістра. Відбір такого кандидата здійснюватиметься в червні 2015 року, коли професор П.Крот безпосередньо прибуде в Київ для щорічного відбору кандидатів на навчання в університеті м.Констанц.
Хотілося б додати, що, будучи протягом останніх 5 років на пенсії, пан Гельмут Генгстлер не втрачає інтересу та мотивації до підтримки й сприяння співпраці між нашими університетами. Як у часи його службової діяльності, так і нині, він, будучи головою регіонального товариства знавців виноробства в землі Баден-Вюртемберг, у відповідь на українську гостинність, яку відчув під час понад 30 візитів до Києва і дуже цінує, традиційно запрошує всіх гостей з Києва на дегустацію німецьких вин. Такі короткі, але дуже яскраві й незабутні майстер-класи знайомства з культурою виноробства в Констанці пройшли багато десятків, якщо навіть не сотень наших викладачів, аспірантів і студентів. Щира вдячність за ці багаторічні невтомні зусилля та нову шляхетну акцію, з побажанням довгих і цікавих років життя нашому німецькому другові Гельмуту Генгстлеру. Це гарний приклад для всіх, хто обирає європейське майбутнє і європейські цінності для України.

О.Іванов,

 доцент історичного факультету