економістиНаталія ВЕРСАЛЬ,
економічний факультет

10 років тому на економічному факультеті було створено нову кафедру – страхування та ризик-менеджменту. Це стало важливим етапом у розвитку факультету, адже на той час в Україні було обмаль осередків підготовки фахівців у царині страхування. Кафедра активно розвивалася усі ці роки, а у 2016 році у відповідь на новітні виклики фінансового ринку відбулося її об’єднання з кафедрою банківської справи.
Перший ювілей кафедри дозволяє підбити підсумки й окреслити подальші перспективи її розвитку. Основною діяльністю викладачів кафедри є підготовка фахівців зі страхування та банківництва.
Навчання відбувається за трьома освітніми програмами бакалаврського і магістерського рівнів, одна з яких є освітньо-професійною програмою подвійного дипломування «Фінансові ринки та ризик-менеджмент». Програма створена на основі підписаної у 2015 році угоди про співробітництво між економічним факультетом КНУ імені Тараса Шевченка та економіко-адміністративним факультетом Університету Масарика (м. Брно, Чеська республіка), а вже в цьому році відбувся перший випуск магістрів. Тісна співпраця кафедри з бізнесовими колами дозволила відкрити навчально-виробничий центр страхового бізнесу, укомплектований найновітнішою технікою.
Ми маємо чудові результати, які свідчать про ефективність підготовки високопрофесійних спеціалістів. Студенти кафедри неодноразово перемагали на всеукраїнських олімпіадах зі страхування та банківської справи, всеукраїнських і міжнародних конкурсах наукових робіт, управлінських поєдинках, кейс-турнірах, фінансових дебатах та інших інтелектуальних змаганнях. Випускники кафедри вже засвідчують високий рівень фахової підготовки, обіймаючи провідні позиції у регуляторах фінансових ринків, провідних фінансових і нефінансових корпораціях. Ці успіхи були б неможливими без фахового розвитку викладачів кафедри, які проходять стажування не тільки в Україні, а й за кордоном, постійно впроваджують нові курси, підкріплюють їх виданням посібників і підручників.
Викладачі кафедри знані своїми педагогічними й науковими здобутками. Зокрема, нещодавно пройшла потужна міжнародна науково-практична конференція «Грудневі читання», яку викладачі кафедри організували за підтримки Ліги страхових організацій України, Центру бізнес-стратегій «Перспектива», Крайового інституту страхування (Польща), Україно-китайського інноваційного центру. У конференції традиційно беруть участь не тільки науковці та студенти, а й практики. Тематика конференцій завжди на вістрі наукового інтересу.
Цьогорічна конференція була присвячена питанням розвитку ринку фінансових послуг в епоху діджиталізації, а її спікерами стали знані науковці, представники фінансових регуляторів, громадських організацій із захисту прав споживачів і фінансових корпорацій.