діти рубльоваБогдан РУБЛЬОВ,
професор

Київська міська олімпіада з математики (ІІІ етап всеукраїнської олімпіади) збирає учнів 7 – 11 класів. Однак любов до математики у дітей зазвичай народжується набагато раніше. Добре тим дітям, чиї батьки одразу змогли обрати навчальний заклад з математичним ухилом, а що робити тим, кому це не вдалося? Як насправді перевірити здібності своєї дитини, де позмагатися з однолітками в розв’язанні не стандартних задач, які вони виконують на уроках майже щодня, а більш цікавих, оригінальних та нестандартних? Не просто самому їх порозв’язувати, а в прямій безпосередній боротьбі з учнями інших шкіл нашого міста. Таку можливість вже шостий рік поспіль для учнів 4 – 6 класів надає КНУ імені Тараса Шевченка. Так, наприкінці 2017 року на математичних факультетах нашого університету була проведена чергова олімпіада, в якій взяли участь 529 школярів міста Києва.
За результатами цієї олімпіади батьки зможуть більш точно визначитися з профілем навчання своєї дитини. Якщо результат виявиться не дуже вдалим, то, можливо, треба змінити школу на більш потужну в плані математики, або просто приділяти більше уваги розв’язанню цікавих задач не лише зі шкільного підручника. Якщо результат є доволі вдалим, то слід розуміти, що зупинятися та спочивати на лаврах не слід, бо в спину дихають прямі конкуренти.
За підсумками змагань будуть визначені переможці, які отримають дипломи І, ІІ та ІІІ ступеня. Переможці навесні з’їдуться на другий етап олімпіади для 4 – 6 класів, який проходитиме у форматі усної математичної олімпіади.