За ініціативи ветеранської організації Військового інституту нещодавно відбулася зустріч курсантів з учасниками антитерористичної операції.

Події останніх місяців ми сприймаємо як хоч і не оголошену, але справжню війну. Вона, можливо, так і увійде в історію як Вітчизняна війна чотирнадцятого року,  як війна  проти зовнішньої агресії за незалежну Україну.

Боротьба за перемогу стала всенародним рухом, справою всіх і кожного. Президент України Петро Порошенко відзначив, що за останні місяці у важких боях народилося нове українське військо. Воно сильне не лише зброєю й хистом, але й потужним патріотичним духом. Словосполучення “захисник Вітчизни” перестало бути абстрактним ритуальним поняттям. Воно

наповнилося конкретним змістом. Саме тому і з’явився Указ Президента України «Про День захисника України» з метою вшанування  мужності та героїзму захисників.

Відвагу та самопожертву, відчайдушність та бойове братерство в зоні антитерористичної операції демонструють щодня  наші воїни. Серед них багато випускників Військового інституту Київського університету. Сумлінно й чесно виконували свої військові обов’язки в зоні АТО ад’юнкт нашого навчального закладу  підполковник М. Зайцев, курсанти О. Подволоцький, А. Якимчук, Р. Вовк. Майор О. Колісник допомагав командуванню налагодити взаємодію з органами влади, громадськими організаціями, проводив роз’яснювальну роботу з місцевим населенням. Психологи Н. Климова, В.Єгорова проводили адаптаційні заходи з пораненими учасниками АТО в госпіталях. Офіцери Н.Мась і Н.Сторожук працювали на “гарячій лінії” в структурах Міністерства оборони України.

Учасники АТО розповіли курсантам про особливості військової служби в зоні АТО, висловили окрему подяку активістам волонтерського руху Військового інституту. Особливо важливою їхня допомога була в перші тижні агресії. В університеті створено Координаційну Раду з питань волонтерської допомоги, яку очолює В. Бугров, проректор університету. Великий обсяг робіт у цій Раді виконує представник Військового інституту курсант  3 курсу Ю.Голуб.

 

М.ДОРОХОВ,

Голова Ради ветеранів Військового інституту полковник запасу, учасник бойових дій в Афганістані