DSC_4374У найгарніше свято року вулиці, коридори й аудиторії виграють усіма барвами українського національного вбрання. День вишиванки, що починався як локальна студентська ініціатива понад 10 років тому, швидко перетворився на всесвітний. У третій четвер травня у Києві чи Львові, Дніпрі чи Бейруті, Торонто чи Краматорську святковим убранням і діловим костюмом стає вишита сорочка. Цей незмінний і завжди сучасний символ у всьому світі служить безпомилковим маркером українця.
У кожного народу, нації є свій унікальний код, ДНК, який може бути захований, здавалося б, у простих речах – піснях, казках, оберегах і вишивці. Саме вона є тим символом, який зберігає ідентичність, розуміння себе. Вона є чимсь дійсно особливим – особистим, святим та таким рідним. Наші предки вірили, що вишита сорочка служить певним оберегом від усіляких недуг та недобрих поглядів.
Її вдягають митці й політики, школярі й дипломати, поети й бізнесмени, але такого розмаїття вишиванок, як у нашому Університеті і навколо нього, не зустрінеш, напевне, ніде у світі. Понад 27 тисяч студентів КНУ представляють усі регіони України, які можна безпомилково впізнати по найкрасивіших у цілому Всесвіті візерунках.