Нещодавно в рамках спільних заходів КНУ імені Тараса Шевченка та Університету Нурланда (Норвегія) аспіранти нашого економічного факультету спільно зі студентами кількох європейських вишів прослухали PhD-курс видатного американського професора Джеймса Чана «Government Accounting: CIGAR, I/EPSAS, U.S. and China». Упродовж курсу, що проходив у м. Буде, розташованому на 5 градусів північніше Полярного кола, учасники презентували власні дослідження, ділилися досвідом наукової діяльності та отримали рекомендації щодо подальшої роботи.
Незабаром північних гостей зустрічатимуть і в нашому університеті: триває робота над магістерською програмою для економічного факультету, в рамках якої до Києва за обміном уперше запросять норвезьких студентів.
Окрім потрібної академічної інформації, один із учасників проекту – аспірант кафедри фінансів нашого університету Олег СТРЕКАЛЬ – привіз із Норвегії чимало цікавих фактів, якими хоче поділитися з читачами:China_Prof

Слово Норвегія означає «шлях на північ». Багато тисяч років тому  країна ховалася під величезним шаром льоду. Населення країни складає менше 5 млн осіб. Понад 1,5 млн норвежців живуть у столиці Осло та його передмістях. Будь-яке місто з населенням більше 30 тис. вважається великим.

* * *
Норвегія має величезні запаси енергоресурсів. Завдяки їх раціональному освоєнню норвежці – надзвичайно заможна нація. Крім того, держава володіє великою кількістю землі й нерухомості за кордоном.
* * *
Норвезьку нафтогазовидобувну платформу «Тролл А» вважають найбільшим об’єктом з будь-коли побудованих людством. Висота платформи складає 472 м, з них 369 м знаходяться під водою, а важить вона близько 656 млн кг! Ця грандіозна споруда вдвічі важча за американський хмарочос Empire State Building!

* * *
Неймовірно, але факт: Норвегія – найбільший у світі експортер страусів.
* * *
Студенти, які навчаються в університеті острова Шпіцберген, у перші дні занять переважно практикуються в… оволодінні гвинтівкою. Небезпечний холодний клімат острова та велика кількість ведмедів ставлять уроки виживання в таких умовах на перше місце серед інших дисциплін.

* * *
П’ята частина саги «Зоряні війни» («Імперія завдає удару у відповідь») була частково відзнята на території містечка Фінс, що розташоване між Осло та Бергеном, у березні 1979 року. Ця місцевість здалася Джорджеві Лукасу ідеальною для зображення планети Хот, укритої снігом та льодом.