бугров на 2З нагоди 10-ї річниці започаткування Швецією та Польщею «Східного партнерства» 31 травня 2019 року глави Міністерств закордонних справ цих країн прочитали лекцію для студентів КНУ імені Тараса Шевченка про майбутнє «Східного партнерства» та роль України у побудові стабільного регіону.

Перед початком лекції ректор Леонід Губерський провів зустріч з очільниками міністерств закордонних справ Королівства Швеція та Республіки Польща, на якій обговорили подальше співробітництво в освітній сфері між нашими країнами
На початку зустрічі Маргот Вальстрьом, міністр закордонних справ Королівства Швеція та Яцек Чапутович, міністр закордонних справ Республіки Польща, зазначили, що метою їхнього спільного візиту є демонстрація підтримки України.
Говорячи про майбутнє України в Європі та «Східне партнерство», пані Маргот Вальстрьом звернула увагу на три проблеми, які, на її думку, потрібно вирішувати спільними зусиллями для процвітання Європи і України в ній. «Поляризація суспільства, соціальна нерівність та недовіра до влади – наші спільні виклики, які ми повинні подолати, підтримуючи і навчаючись один в одного та зміцнюючи цінності, які лежать в основі європейської єдності», – зазначила міністр.
Звертаючись до студентів, Яцек Чапутович наголосив: «Зараз у Польщі здобувають освіту 40 тисяч українських студентів, і в кожному університеті можна знайти представників вашого суспільства. Я переконаний, що молоді українці повинні використовувати знання та навички, які вони отримали під час навчання в Польщі та інших країнах ЄС, щоб розбудовувати сучасну українську державу».
По завершенню лекції гості відповіли на численні запитання студентів.