_MG_0218Шостий рік поспіль факультет соціології нашого університету проводить Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт у галузі «Соціологічні науки».  І цього разу в березні факультет соціології гостинно відчинив двері для учасників підсумкової науково-практичної конференції, що відбувалася в рамках другого етапу  II туру конкурсу.

Цього року для участі у 2-му етапі Конкурсу було надіслано 74 роботи з різних навчальних закладів України. Географія учасників конкурсу надзвичайно широка. Крім студентів із визнаних центрів розвитку соціологічної освіти в Україні – Львівського національного університету імені Івана Франка, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Львівська політехніка», Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, варто відзначити високий інтерес до соціологічної проблематики студентів інших спеціальностей та спеціалізацій, які навчаються на юридичному, історичному та факультетах  суспільних наук і міжнародних відносин, права та соціального управління, соціального менеджменту та економіки.

Для участі в підсумковій конференції 2 етапу конкурсу поважне журі, до складу якого увійшли фахівці з передових соціологічних центрів України – Києва, Одеси, Львова, Харкова, Інституту соціології НАН України, відібрало 18 найцікавіших і найяскравіших студентських робіт.

Тематика, обрана студентами для самостійних наукових пошуків і досліджень – найрізноманітніша. Це – явища девіантної поведінки та її “конструювання”, вплив культурного капіталу на еміграційні настрої студентства, дослідження соціальної стратифікації та мобільності, ціннісна проблематика, питання, що перебувають у “полі зору” соціології сім’ї та освіти, наукознавства, гендерних досліджень, соціології культури та міста, а також проблеми, надзвичайно актуальні в сучасних умовах: інформаційного контролю, впливу засобів масової інформації на суспільну свідомість, соціальні мережі як нова реальність, функції та дисфункції ЗМІ.

Два дні засідань, що запам’яталися яскравими студентськими презентаціями, цікавими дискусіями, складними й каверзними запитаннями журі та блискучими відповідями учасників конференції, завершилися визначенням переможців.

Перші місця традиційно виборюють студенти провідних соціологічних вишів України. Це: Артемій Дейнека, Анастасія Фітісова та Ліана Новикова з Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Вікторія Гордієнко з Львівського національного університету імені Івана Франка та Любов Агамір’ян, яка представляла на конкурсі Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна.

Звісно, переможцями стали всі учасники підсумкової конференції, які отримали дипломи Міністерства освіти й науки України.

 

 

Тетяна ЧЕРВІНСЬКА,

доцент кафедри теорії та історії соціології,

відповідальний секретар Галузевої конкурсної комісії