08170047Договір про співпрацю між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Донецьким національним університетом (у Вінниці) підписали ректори Леонід Губерський та Роман Гринюк. Договір передбачає співробітництво в освітній, науково-дослідницькій та соціально-культурній сферах, а саме: обмін студентами, спільну реалізацію науково-дослідних проектів, проведення конференцій і культурно-масових заходів, розробку нових навчальних курсів тощо.
Під час зустрічі ректор ДонНУ Роман Гринюк розповів про сьогодення свого університету, про його переїзд і облаштування у Вінниці. Нині ДонНУ розмістився в непристосованих для навчання корпусах, не має навіть власного гуртожитку. За таких умов угода про співробітництво з КНУ допоможе ДонНУ відновити втрачені позиції, ефективніше налагодити навчальний процес і освітні зв’язки, зацікавити потенційних студентів. Говорили також про ініціативу щодо присвоєння Донецькому університетові імені Василя Стуса.
У рамках підписаної угоди вже активно співпрацюють університетські бібліотеки (понад 700 книг передано до фондів ДонНУ з Наукової бібліотеки імені М.Максимовича).

10 вересня 2014 року Донецький національній університет захопили озброєні представники так званої «ДНР». Опечатано приймальні ректора, проректорів, бухгалтерію та інші приміщення. Реакцією на захоплення стало створення ініціативної групи з числа студентів і викладачів «Врятуй Альма Матер!»
23 вересня 2014 року на сайті МОН України розпочалася реєстрація тих, хто вирішив продовжити навчання та роботу в українському ДонНУ.
30 вересня 2014 року наказом Міністра освіти та науки України №1084 ДонНУ переведено до міста Вінниця.
3 листопада 2014 року виш розпочав навчальний рік вже за новою юридичною адресою. На той час безпосередньо у Вінниці працювали близько сотні співробітників,  студенти приїжджали партіями відповідно до графіку заселення. За два місяці кількість співробітників збільшилася до 300, студентів – до 1200.
Улітку 2015 року до університетської родини ДонНУ приєдналися 2500 нових студентів.
1 квітня 2016 року ДонНУ у Вінниці – це 4500 студентів, 900 співробітників, 3 навчальні корпуси, відновлені навчальні лабораторії та аудиторії, міжнародні партнери і  донори. А найголовніше – Донецький національний університет почав нову, європейську сторінку свого життя.