на 5-туПрес-центр ІМВ

Один із найкращих результатів за всю історію участі України у найпрестижнішому студентському змаганні з міжнародного права – судових дебатів імені Філіпа Джессапа – показала команда Інституту міжнародних відносин КНУ, яка днями повернулася з Вашингтона.
Конкурс імені Філіпа Джессапа моделює роботу Міжнародного суду ООН. Щороку оприлюднюється нова «справа», за якою команди представляють позиції позивача та відповідача. Цього року в конкурсі взяла участь рекордна кількість команд – понад 600 – із найкращих юридичних шкіл світу.
Збірна наших міжнародниць (цьогоріч виключно жіноча) у складі Софії-Марії Кузьмінської, Ольги Боженко, Зоряни Матіяш, Назрін Гусейнзаде та Надії Мікієвич здобула перемогу над командами Камбоджі, Бангладешу, Кувейту, Бостона та Ірландії. Команда ІМВ вийшла у 1/8 фіналу та в результаті посіла 11 місце у загальному рейтингу.
Письмовий меморандум команди відзначений 17-м у загальному світовому рейтингу (зауважимо – з 600(!) команд), а учасниця Ольга Боженко увійшла до рейтингу «Топ 100 спікерів», посівши 39 місце.
Своїми враженнями від виступу нашої команди поділилася випускниця ІМВ, юрист Global Rights Compliance Катерина Бусол:

«Мені довелося побувати на одному їхньому раунді. Такої глибини знань як юридичних, так і наукових деталей (справа стосувалася видобутку води), чемно-впевненої реакції на допити суддів і делікатно-рішучої адвокатськоїповедінки не було ані у мене з колегами, коли ми грали в Джессапі 7 років тому, ані в інших команд ІМВ, що я бачила раніше. Особистий і колективний інтелект тендітних українських студенток забезпечив їм перемогу навіть над командами носіїв мови  – США та Ірландії. Складно уявити, як дівчатам і їхнім тренерам вдалося поєднати роботу над конкурсом із реальною роботою. Вони справді великі молодці!»
Упродовж усього етапу підготовки, що почався ще влітку 2016 року, під час національних та міжнародних раундів команду тренували й незмінно підтримували випускники Інституту, талановиті молоді юристи Олексій Маслов, Ярослав Лепко, Ігор Калайда, Сергій Ярошенко та Олександр Йоффе. Особливу подяку висловлюємо викладачам кафедри міжнародного права Миколі Гнатовському та Антону Льовіну.
Теми змагання наступного року вже оголошено. Попереду – конкурс есе для відбору учасників і черговий рік наполегливої праці, що, безумовно, варта таких результатів!