Dallas_2016_ННІ «Інститут геології» активно співпрацює з іноземними вищими навчальними закладами: Університетом Ставангеру та Арктичного Університету Тромсе (Королівство Норвегія), Університетом м. Констанц (Німеччина), Університетом Алгарве (Португалія), Карагандинським державним технічним університетом (Казахстан), Університетом м. Пуатьє (Франція), Французьким ліцеєм імені Анни Київської (Україна).
Студенти Інституту геології постійно беруть участь у міжнародних програмах обміну. У рамках двосторонніх угод вони мали можливість навчатися протягом семестру в Університеті м. Констанц (Німеччина).
Студенти і викладачі за програмами Європейського Союзу ERASMUS стажувалися в Університеті Алгарве (Португалія), Університеті Міньо (Португалія) та Близькосхідному технічному університеті м. Анкара (Туреччина).
Важливе місце в системі підготовки висококваліфікованих фахівців-геологів займають навчальні практики, які проходять не тільки в різноманітних регіонах України (Наддніпрянщина, Полісся, Волинь, Карпати), але й за кордоном (Норвегія, Греція).