колаж на 2-гуТретина переможців міжнародних предметних олімпіад серед школярів,
які вибороли нагороди для України цього літа, обрали місцем свого подальшого
навчання наш Університет

Срібні призери Міжнародної олімпіади з хімії Юлія Філь та Микола Авраменко стали студентами Інституту високих технологій КНУ. Вони привезли перемогу з Таїланду, де виступили краще за 70% учасників змагань із 80 країн світу.
Завдання цього року були не так складні, як об’ємні, – зізнається Юлія: розв’язання усіх 11 задач зайняло 60 сторінок. І якщо ти не будеш уважним, заплутаєшся у розрахунках, то це – не твій варіант. Готувалися до олімпіади по кілька років – чи не з 7 класу. Юлія спочатку навчалася у гуманітарній школі, але хімія захопила настільки, що перейшла до природничого ліцею.
Миколі вже зараз хочеться відкрити щось своє у науці – наприклад, цікаву металокристалізовану реакцію, яка братиме участь у хімічних перетвореннях і буде майже незамінною. «Останнім часом такі реакції  винаходять і, якщо вони мають велике значення, науковці отримують за них Нобелівську премію – як було 2005 року», – пояснює свої міркування Микола.
Юлію більше цікавить медична хімія, їй уже відомо, що на ІВТ викладають саме такий курс. Свій вибір вишу пояснюють високими рейтингами КНУ, позитивними відгуками знайомих студентів, а також перспективами міжнародної співпраці. На олімпіаді їм пропонували навчання в МДУ, але закритість тамтешньої науки не приваблює іноземних студентів – натомість широкі можливості академічної мобільності під час навчання у КНУ подобаються молоді набагато більше.
Золотий призер Міжнародної олімпіади з математики  в Ріо-де-Жанейро Антон Тригуб став студентом факультету комп’ютерних наук та кібернетики.  Для нього це вже третя нагорода таких престижних змагань. Два попередні роки Антон повертався зі срібною та бронзовою медалями. На думку переможця, олімпіада 2017 року була найскладнішою за всю історію змагань. Серед завдань були дуже нестандартні – такі, «до яких практично неможливо було підготуватися».
А готуватися, за визнанням Антона, йому допомагав ледве чи не весь Київ: і гурток у ліцеї, і студенти, і випускники-призери минулорічних олімпіад. Та найбільш інтенсивною була групова підготовка за участі київських та іноземних лекторів, яку організовував Богдан Рубльов. Під час напружених занять Антона «траплялися і безсонні ночі, і на  шкільних уроках тайкома розв’язував олімпіадні задачі».
Бронзовий призер Міжнародної олімпіади з фізики Олександр Хасай навчається на фізичному факультеті КНУ. Для нього фізика – універсальна наука практично про все, вона дозволяє описувати звичайні, буденні речі з наукової точки зору. Після закінчення університету Олександр хотів би працювати у якомусь ще не до кінця вивченому напрямку, де можна було б відкрити щось цікаве. Конкретних наукових вподобань ще не визначив, адже, на його думку, поки що не має достатнього  розуміння обраної науки – саме для поглиблення його і прийшов навчатися до КНУ.
Володарки бронзових нагород Міжнародної олімпіади з біології Дарина Пилипко та Катерина Завадська обрали для подальшого навчання ННЦ «Інститут біології та медицини» КНУ.  Адже саме тут їх колись зацікавила наука про життя під час занять Всеукраїнської біологічної школи, яку впродовж кількох років відвідували дівчата. Дарина обрала свою alma mater без зайвих вагань, а в майбутньому планує шукати для себе навчальні програми, які поєднували б напрямки біології, фізики та хімії. А Катерина вже помітила високий рівень технічного оснащення лабораторій ННЦ та можливості для міжнародних стажувань, які відкриваються перед студентами нашого Університету.