У Єгипетському центрі арабської мови та культури Інституту філології відбулася чергова зустріч студентів-арабістів та викладачів кафедри Близького Сходу з Надзвичайним і Повноважним Послом Арабської Республіки Єгипет в Україні паном Усамою Тауфіком Бадром.

Цього разу пан Посол запропонував переглянути стрічку «Доля» (“аl-Masyr”) відомого єгипетського режисера, сценариста, продюсера Юсефа Шагіна, а також поспілкуватись у невимушеній атмосфері та почастуватися смачними стравами єгипетської кухні.

Посол ЄгиптуЮсеф Шагін (1926–2008) – класик єгипетського національного кінематографу. У його творчому доробку понад 30 кінокартин.У 1997 році режисер отримав спеціальну премію 50-го Каннського кінофестивалю за свою творчість і внесок у світовий кінематограф. Фільм «Доля», знятий у 1997 році,  вважається одним із шедеврів знаменитого режисера. Події цієї історичної драми розгортаються в 12 столітті навколо постаті андалузького філософа Ібн Рушда, відомого в Європі під іменем Аверроес, який був суддею і лікарем у Кордові, а також важливим коментатором творів Аристотеля.

Після перегляду фільму студенти поділилися враженнями й подякували шановному гостеві за підтримку студентів-арабістів та увагу до питання вивчення арабської мови в Інституті філології.

Зазначимо, що такі спільні перегляди єгипетських фільмів мовою оригіналу вже стали традиційними і відбуваються регулярно.

 

Єгипетський центр

арабської мови та культури