Фото 11 _Хакатон_2019Олімпіади
Студенти факультету щорічно беруть участь у міжнародних та національних олімпіадах з інформатики та програмування різного рівня.
Одним із найпрестижніших змагань є першість Чемпіонату світу з програмування серед студентів вищих навчальних закладів, який щорічно проводить асоціація комп’ютерної техніки (АСМ ICPC). Перша команда КНУ представляла університет у АСМ ICPC навесні 2009 року на фінальній першості та одразу посіла 34 місце в загальному командному заліку. У 2010 році наша команда виборола четверте абсолютне місце і здобула золоті нагороди чемпіонату. У 2013 році факультетська команда у фіналі ACM ICPC отримала срібні медалі Чемпіонату світу.
Студенти факультету активно беруть участь і в інших заходах. Зокрема, на відкритій Міжнародній олімпіаді з програмування ім. С. Лебедєва – В. Глушкова KPI-OPEN щороку впродовж останніх 10 років команда кібернетиків з КНУ посідає призові місця.

Хакатони
Одна з найефективніших форм навчання через практику в оточенні фахівців – хакатони. Це такий формат заходу, коли команди працюють над вирішенням поставленої проблеми шляхом розробки програмного рішення і демонстрації результатів наприкінці події.
Напередодні святкування 50-річчя факультету відбувся студентський хакатон «CSC Hackathon – 2019», у якому взяли участь 20 команд із різних ЗВО України. Цього разу учасникам було запропоновано спробувати свої сили в чотирьох задачах з DataScience від компаній-партнерів Genesis, Invisible.io, Infopulse Ukraine, EVRY Norge, GlobalLogic Ukraine, Infosoft. Команди-переможці отримали подарунки від компаній-партнерів.
Стажування
Бажання отримати практичні навички під час навчання – одна з головних вимог сучасних студентів. Від потенційних роботодавців часто можна почути: «віддаємо перевагу здобувачу з досвідом роботи». Як сумлінному студенту, який прагне добре вчитися, відвідує пари та вчасно готує домашні завдання, отримати такий практичний досвід без відриву від навчання? Зі свого боку, IT-компанії, які працюють в Україні, розуміють, що хорошого фахівця необхідно готувати ще під час його навчання в університеті, аби після отримання диплому він був зорієнтований на специфіку компанії. Залучити кращих студентів стає можливим під час професійних стажувань. Сьогодні факультет активно співпрацює з IT-гігантами, а найкращі студенти проходять стажування в Google, Microsoft, Facebook, Samsung, Epam, IBM, Intel, Genesis, Global Logic, Infopulse, Evo, Netcracker, UBISOFT та інших компаніях. Зокрема, в 2018 році в цих компаніях стажувалося понад 85 осіб, а ще в 2011 році стажерів було менше 5-ти.
Набирає обертів такий формат співпраці студента і компанії як інтернатура – останніми роками щорічно кілька десятків студентів факультету виборюють право пройти безкоштовне тримісячне навчання і стажування в США та Європі.

Ярмарки вакансій
Ще одним способом «познайомити» студента і роботодавця під час навчання є організація ярмарків вакансій – «Tetrix» та «KNU IT-day». Двічі на рік провідні IT-компанії приходять на факультет зі своїми пропозиціями щодо стажування, курсів та працевлаштування для майбутніх айтішників, а також проводять олімпіади, воркшопи, майстер-класи, аби поінформувати студентів про вимоги до рівня знань та навичок.