У нашому університеті створено Студентську гвардію – добровільне об’єднання студентів, яке ставить за мету цивільний захист працівників та студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Штаб Студентської гвардії організовує лекції з основ цивільного захисту, української історії, заняття з основ топографії, тренінги з надання першої медичної допомоги, патрулювання території студмістечка.

На базі ВІКНУ вже пройшла скорочений курс молодого бійця перша група гвардійців, які опанували матеріальну частину зброї, тактичну та вогневу підготовку, курс захисту від зброї масового ураження, військову топографію та орієнтування на місцевості. Крім того, обов’язковими для новобранців були заняття з фізичної підготовки – на думку гвардійців, вони готують до можливих фізичних та психологічних випробувань за умов війни. Вишкіл проводили викладачі Військового інституту, перше заняття з вогневої підготовки провів зі студентами боєць батальйону «Донбас». Тактичні заняття проходили в Голосіївському лісі.

Студ.гвардія13 жовтня, напередодні першого Дня захисника України, відбулося урочисте зібрання Студентської гвардії з нагоди закінчення курсу загальновійськової підготовки. Молодим патріотам подякували ректор університету академік Леонід Губерський, проректор із науково-педагогічної роботи професор Володимир Бугров, начальник факультету військової підготовки ВІКНУ полковник Віктор Добровольський, голова Координаційної ради Студентської гвардії КНУ Сергій Янчук, а також хор «Роксоланія». Вітаючи університетських гвардійців, Л.В.Губерський говорив про важливість відродження патріотичного виховання молоді сьогодні й побажав бути готовими до важких випробувань, проте щоб на їхню долю не випало брати до рук зброю.

Гвардійці отримали сертифікати про завершення курсу та шеврони Студентської гвардії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

«Не думай про день сьогоднішній – про нього потурбувалися наші отці. Думай про день завтрашній, щоб діти наші нас не проклинали» – записали ініціатори Студентської гвардії на своїй сторінці в соціальній мережі. Ці хлопці й дівчата добре подумали про свій завтрашній день.