СГ КНУ_1Сергій  ЯНЧУК,
доцент,
інститут філології,
голова Координаційної ради
Студентської гвардії КНУ,
член президії ради ветеранів КНУ

У березні Громадська ініціатива «Студентська Гвардія КНУ» відзначатиме другу річницю від дня її створення. У пам’яті спливають трагічні події лютого та березня 2014 року. Кривава ціна свободи, сплачена Героями Небесної Сотні на Майдані та невідворотність військового вторгнення багатоплемінної орди Російської Федерації дали поштовх до пробудження волелюбного козацького духу у студентської молоді України. Вперше за період української незалежності студенти багатьох вишів зі зброєю в руках стали на захист нашої держави. Переважна більшість тих студентів поповнила лави добровольчих батальйонів, адже студенти денної форми навчання не підлягали мобілізації.
Українське студентство завжди було й залишається активним учасником  соціально-політичного життя країни і часто виступає рушійною силою важливих суспільних процесів. Ініціатива створення Студентської гвардії КНУ та захист нашої країни зі зброєю в руках засвідчили громадянську зрілість студентів.
Потрібно визнати, що наш рух не є масовим, однак історію творять не маси, а яскраві особистості. Сьогодні з упевненістю можна сказати, що нечисленні ентузіасти військово-патріотичного виховання студентської молоді бачать у студгвардійцях однодумців та надійних партнерів. У цьому контексті потрібно згадати всебічну підтримку студентської ініціативи не лише адміністрацією, а й членами Ради ветеранів університету.
Доцільність подальшого розвитку Студентської гвардії КНУ не викликає сумнівів, адже наші ідеї підхоплюють студенти провідних вишів України, а її діяльність цілком відповідає положенням «Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 – 2020 роки», затвердженої Указом Президента України №580 від 13.10.2015 року.
Сьогодні серед найнагальніших наших завдань – відновлення занять з основ військової підготовки на базі Військового інституту КНУ, визначення приміщення для потреб Штабу СГ КНУ, а також для проведення лекторіїв та презентацій. Наступні завдання бачимо в започаткуванні плідної співпраці з військовими структурами, які розташовані в межах Київської області, з метою продовження військового вишколу, а також долучення до боротьби з російською пропагандою на інформаційному фронті.