"Шевченківська весна"Наука об’єднує різних людей і різні люди об’єднуються заради науки. Щоб поділитися досвідом та здобутками, апробувати свої гіпотези, самоствердитися та самореалізуватися.

І, беручи саме такі принципи за орієнтир, Наукове товариство студентів та аспірантів уже дванадцятий рік поспіль організовує в стінах університету Міжнародну міждисциплінарну наукову конференцію студентів, аспірантів та молодих учених «Шевченківська весна». У ній цього року брало участь близько 1000 молодих науковців. З українських ВНЗ були представники Національного університету «Києво-Могилянська академія», Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна,  Хмельницького національного університету, Львівського національного університету імені Івана Франка, Вінницького національного технічного університету, Київського національного університету імені Вадима Гетьмана та багатьох інших. Цього року на більшості факультетів були організовані учнівські секції, учасниками яких стали учні та ліцеїсти навчальних закладів міста Києва. Учасниками конференції були представники й далекого та ближнього зарубіжжя, а саме: Білорусії, Росії, Молдови, Азербайджану, Польщі, Словенії, Хорватії, Німеччини та ін., які вже стали традиційними гостями на нашій конференції та залюбки приїжджають до нашої alma mater.

Конференція складалася з пленарних засідань, лекцій науковців (для прикладу лекція на тему «Феномен свободи у творчості Тараса Шевченка»), міждисциплінарних секцій, на яких активно обговорювалися актуальні виклики сучасного світу і можливі відповіді на них. Для учасників конференції організовано кілька екскурсій.

На конференції були представлені факультети: економічний, філософський, історичний, фізичний, механіко-математичний, геологічний, географічний, біологічний, хімічний, психології, факультет радіофізики, електроніки та комп`ютерних систем, Військовий інститут, Інститут міжнародних відносин та  Інститут журналістики.

Конференція організована Науковими товариствами факультетів та інститутів, а також за  підтримки й допомоги адміністрації й первинної профспілкової організації університету .

У відомій аксіомі говориться : «Наука майбутнього – за освіченою молоддю». «Шевченківська весна» – це конференція, яка щороку згуртовує юних «алхіміків», які шукають  свій «філософський камінь»,  але для блага загального.

 

Віктор МАЦЮК,

голова Наукового товариства

студентів та аспірантів