Brain_ring_2017В Інституті геології запроваджується така система виховної роботи, де поєднується співпраця науково-педагогічного складу, кураторів академічних груп та органів студентського самоврядування (парламент, профбюро, студентська  рада гуртожитку, наукове товариство студентів та аспірантів). Головна мета їхньої діяльності – створення умов для самореалізації студентів. Зусиллями студентського парламенту проводиться багато цікавих заходів. Концерти в інституті – завжди цікава подія для кожного. Конкурс краси «Міс Геологія» є незабутнім дійством для глядачів, а з 2017 р. з’явилася нова номінація – «Містер». Традиційною є організація студентами урочистого концерту до святкування професійного свята – Дня геолога – з нагородженням студентів і викладачів.
Крім концертів, відбувається чимало зустрічей та гарних справ. Так, студенти Інституту постійно допомагають у благоустрої Лук’янівського заповідника.
Як відомо, кожний геолог – спортсмен. Студенти інституту активно займаються спортом. Наша команда часто посідає призові місця в університетських змаганнях із футболу і баскетболу.
Завжди хвилюючим є інтелектуальний конкурс «Брейн-ринг», проводяться зустрічі з видатними випускниками та різноманітні заходи з розвитку особистості.
Слід згадати, що у 1958 р. доцент геологічного факультету Володимир Нероденко заснував народний фольклорно-етнографічний ансамбль КНУ «Веснянка», у якому танцювало багато поколінь геологів. Від 1968 р. став діяти вокальний ансамбль «Молодички».