73221552_2022647587837773_7909224125745332224_nЛюдмила РУДЮК,
студентка Інституту філології

В Інститут філології відбувся науковий фестиваль Styl-m-k-fest 2019. Захід традиційно організувала кафедра стилістики та мовної комунікації. Головна мета фестивалю – популяризація української мови та культури.
У межах фестивалю влаштували виставку наукових видань кафедри. Вона присвячена ювілею видавничого проєкту «Ідеї, постаті, тексти в українській культурі» (2004–2019 рр.).
Головною подією фестивалю став круглий стіл «Інноваційна парадигма сучасної лінгвістики». Проблематика представлених досліджень стосувалася вирішення сучасних інноваційних завдань лінгвістики. У доповіді професорка Лариса Шевченко закцентувала на необхідності орієнтації на нові ідеї, методи, погляди щодо життя мови в суспільстві, які насамперед пов’язані з прагматикою.
Особливий інтерес викликали доповіді про медійну неофразеологію, нові жанри (серед яких – сторітейлінг), меми у політичній рекламі, імідж України у світових медіа.
Уже не вперше кафедра ініціює творчі загальноуніверситетські конкурси, що розвивають мовну свідомість, любов і патріотизм до рідного слова. Цьогоріч тема конкурсу: «Своєї мови рідної і свого рідного звичаю вірним серцем держіться».
Styl-m-k-fest 2019 року запам’ятається і мемознавчою вікториною «Медіа і політика». Учасники відгадували популярні меми у різних аудіовізуальних форматах, прецедентні висловлювання політиків і громадських діячів.
Завершився цьогорічний Styl-m-k-fest презентацією видання інноваційного словника «Нові слова та фразеологізми в українських мас-медіа» (автори: Л. Шевченко, Д. Сизонов). Словник має стати щорічним виданням, яке презентуватиме реальний стан української мови в масовій комунікації.