У Мистецькому салоні університету студенти й викладачі, а також запрошені ліцеїсти на відкритті виставки полтавського художника Юрія Шаповала «Як художник – художникові» побачили Тараса Шевченка в незвичних іпостасях: на вулиці Грушевського із шиною в руках, на передовій з автоматом…  Виставку організовано за ініціативи та підтримки проректора Володимира Бугрова, кафедри історії української літератури та шевченкознавства,  Всеукраїнського навчально-наукового центру шевченкознавства Інституту філології.

Шевченко на МайданіПро автора. Юрій Шаповал – художник-живописець. Надає перевагу техніці пленерного живопису. Закінчив Полтавський національний технічний університет. Живе та працює в Полтаві. Учасник всеукраїнських та міжнародних виставок і пленерів.

Презентована експозиція молодого художника складає серію картин під назвою «Григорович». «Посил цієї серії – показати Тараса Шевченка в дещо нестандартних образах, зачіпаючи при цьому проблеми й переживання сучасного українського суспільства», – розповів Юрій Шаповал про свою виставку «Як художник – художникові». Картини створені в стилі модерн. Це оновлений, «живий Шевченко», якого не вистачає сучасній культурі.

За словами проректора Володимира Бугрова, презентована серія «Григорович» викликає водночас подив і захоплення. «Ми бачимо себе біля Шевченка, а не його біля нас. Це новий образ Кобзаря. Ця виставка завершує цикл експозицій, присвячених 200-річному ювілеєві Тараса Шевченка. І, як на мене, вона б точно сподобалася нашому Тарасові», – сказав Володимир Анатолійович, відкриваючи презентацію картин «Як художник – художникові» Юрія Шаповала в Мистецькому салоні Київського університету.

«Якби Тарас Шевченко був тепер живий, то він би стояв на Майдані, одним із перших підтримав би Революцію гідності, пішов би на фронт і воював би за світле майбутнє нашої держави. Юрієві Шаповалу вдалося побачити Шевченка особливим, майданівським. Презентована експозиція завершує відзначення ювілею Генія і певною мірою визначає майбутнє», – виголосила слово завідувачка кафедри історії української літератури та шевченкознавства Інституту філології професорка Оксана Сліпушко.

На презентацію картин молодого художника також завітав режисер Сергій Проскурня. Юрія Шаповала і талановитого українського режисера об’єднує постать Тараса Шевченка. У своєму фільмі «Тарас Шевченко. Ідентифікація», створеному з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Кобзаря, митець використав одну з картин Юрія Шаповала.

Відвідувачі виставки мали можливість переглянути кінострічку Сергія Проскурні й ідентифікувати по-своєму Тараса Шевченка.

Олександра Касьянова