дітиОльга КАПАЦИН,
випускниця юридичного факультету

Університет юних правознавців успішно функціонує у КНУ вже другий рік. Він суттєво виріс за цей час: навчальний курс розширено до 12 тематичних лекцій, посилено команду (сьогодні у ній 20 лекторів), розроблено і надруковано спеціальні робочі зошити. А головне – збільшено географію проекту, який поширився і на  Херсонську, Чернівецьку та Вінницьку області.
У березні на інтенсивне навчання до Університету юних правознавців прибули гості з міста Немирів. 30 школярів (6-8 класи) пройшли навчання та отримали Дипломи юного правознавця. За три дні інтенсивного курсу маленькі студенти за допомогою «Дерева права» дізналися про те, що таке право, які існують галузі права, які права і обов’язки мають діти та як можна ними скористатися. Справжньою родзинкою заходу стала лекція від працівників патрульної поліції, які на прикладах наочно розповіли дітям про те, як не стати жертвою злочину та вберегти себе від небезпек, що оточують підлітків у сучасному світі. З неменшим захопленням юні слухачі сприйняли практичну частину лекції з кримінального права, під час якої за допомогою співробітника криміналістичної лабораторії кожен із них міг зняти відбитка власного пальця.
Триденне перебування школярів у Києві та на юридичному факультеті не залишило байдужим ані дітей, ані вчителів, які супроводжували їх під час навчальної поїздки. За словами педагогів, Університет юних правознавців не просто відкрив для школярів світ права та юридичної професії, а й викликав у них неймовірне бажання повернутися до Києва через декілька років вже у статусі студента юридичного факультету. Подібні оцінки та емоції учасників проекту є надзвичайно важливими для його організаторів, які обіцяють не зупинятися на досягнутому та ще активніше працювати з молоддю, мотивуючи її вступати до Київського національного університету імені Тараса Шевченка.