футболБлагодійне змагання з футболу в рамках соціально значущого проекту «Об’єднаний спорт» від Всеукраїнської громадської організації «Спеціальна Олімпіада України» (СОУ) зібрало небайдужих у залі спорткомплексу КНУ імені Тараса Шевченка. Співорганізаторами події від Університету виступили Відділ по роботі зі студентами та кафедра фізичного виховання та спорту.

Програма «Об’єднаний спорт» передбачає, що в одній команді можуть грати люди, які мають інвалідність і які її не мають. Колись існували певні упередження щодо розвитку такої програми, але з часом це минулося. Адже «Об’єднаний спорт» є універсальним прикладом інклюзії, ідеї якої нині активно впроваджуються в Україні та світі.
У товариському матчі зійшлися: команда футбольного клубу Спеціальної Олімпіади України «Спорт» (м. Чернігів, капітан команди – заслужений тренер України Юрій Казимиров) та збірна команда гравців Університету (капітан – декан факультету психології КНУ Іван Данилюк). Гра захопила не тільки вболівальників, а й самих гравців, а переможним результатом для університетської команди став рахунок 6:3. Найкращі результати із забитих голів продемонстрували Сергій Савянчук (м. Чернігів) та Костянтин Сахаров (м. Київ).

Віталій Тарасенко,
головний редактор газети
«Київський футбол»,
учасник матчу:

– Грати було досить непросто, бо в товариських матчах склад команди дуже неоднорідний. Проте такі змагання дають не стільки спортивний результат, як заряджають нас дуже позитивною енергією! Такі соціально значущі змагання треба обов’язково підтримувати, усіляко розвивати й заохочувати.

Андрій Підварко,
виконавчий директор ВГО
«Спеціальна Олімпіада України»:

– Гравці таких змішаних команд тренуються разом, а тому – товаришують, спілкуються поза межами спорту й допомагають одне одному. Таким чином в Україні формується толерантне суспільство, де кожен підтримує тих, хто найбільше цього потребує. Усім  нам є чому повчитися у людей з інвалідністю, зокрема, їхній силі духу, бажанню перемагати, жити й вдосконалюватися.

Тетяна Кочергіна,
завідувачка кафедри фізичного виховання та спорту:

– Якщо людина сильна, вольова й прагне жити, то вона зможе подолати будь-які бар’єри. І от сьогодні ми всі пересвідчилися, наскільки в людей із інвалідністю є сильними жага до перемоги, прагнення займатися спортом і покращувати своє здоров’я. І справді тішить, що такі люди їздять по всій Україні, змагаються з різними спортсменами й заряджають на боротьбу всіх!
Сьогоднішні змагання – перший подібний досвід на базі НСК Університету, проте ми настільки вражені успішним почином, що будемо й надалі проводити такі спортивні зустрічі, уже обмірковуємо можливість збільшити кількість команд-учасниць. Тим більше, що команді Спеціальної Олімпіади України «Спорт» (м. Чернігів) сподобалося в нас, а ми маємо можливість провести і змагання з великого футболу чи інших видів спорту на нашому новому стадіоні.