Президент і дітиЛариса КІТ

– Мені приємно бачити, як горять очі сьогоднішніх студентів, молодих учених і школярів, – зізнався Президент України Петро Порошенко на зустрічі з молоддю. – Вони вірять у те, що вдасться реалізувати свої напрацювання.

На вже традиційну зустріч із Президентом були запрошені переможці міжнародних олімпіад, вихованці Малої академії наук України, молоді вчені. Понад третина з переможців міжнародних предметних олімпіад серед школярів, які 2017 року принесли нагороди для України, обрали своєю alma mater наш Університет.
Антон Тригуб, який три роки поспіль повертався з нагородами міжнародних математичних змагань, став студентом факультету комп’ютерних наук та кібернетики. Срібні призери Міжнародної олімпіади з хімії Юлія Філь та Микола Авраменко навчаються в Інституті високих технологій. Фізичний факультет обрали бронзовий призер профільної олімпіади Олександр Хасай та фіналісти змагань із астрономії та астрофізики Наталія Бажан (срібло) та Павло Кашко (бронза). Володарки бронзових нагород Міжнародної олімпіади з біології Дарина Пилипко та Катерина Завадська нині слухають лекції у ННЦ «Інститут біології та медицини» КНУ.
Виснажливі відбіркові тури і 60 сторінок розв’язку фінальних завдань у Таїланді пригадує Юлія Філь, але не шкодує про витрачені зусилля. Хімія подобається їй тим, що тут ти не займаєшся тиражуванням чужих напрацювань, завжди можеш внести щось своє, а не виконувати рутинну роботу. Винайти власну хімічну реакцію, що братиме участь у якихось хімічних перетвореннях і буде майже незамінною, – мріє Микола Авраменко.
– Леонід Васильович пам’ятає, а я пишаюся тим, що на другому курсі мені дозволили вільне відвідування лекцій в Університеті для заняття науковою роботою, – згадував на зустрічі Петро Порошенко. – Я пишався тим, що мав після цього певні перемоги на наукових конференціях. А нині пишаюся тим, що сьогодні інтелектуальний світ відкритий для української молоді.
Українські науковці дедалі активніше беруть участь у найбільшій Рамковій програмі Європейського Союзу з фінансування науки та інновацій. За підсумками 446 конкурсів для 117 українських організацій-учасників програми «Горизонт 2020», уже було передбачено фінансування на суму 17 мільйонів євро.