горбенкоЩороку у жовтні КНУ вшановує пам’ять юного студента-японіста,
який загинув під час захисту Донецького аеропорту, «кіборга» –
Святослава Горбенка

Пресцентр Інституту філології

Цьогоріч минули 6-ті роковини від дня загибелі Святослава. З нагоди цього 6 жовтня 2020 року до аудиторії, названої на його честь, прийшли батько Сергій Горбенко, директор Інституту філології Григорій Семенюк, його заступники, викладачі, співробітники, студенти, представники Ради ветеранів КНУ, військовослужбовці.
– Вшанування пам’яті тих, хто поклав життя за мир у нашій країні, є не тільки свідченням їхньої пам’яті і слави, а й нагадуванням того, що ми маємо знати наші національні цінності та гідно їх захищати. Ми маємо усвідомлювати, що ми – українці. Вічна пам’ять Святославу й усім героям, адже завдяки їм живе наша нація, – сказав директор Інституту філології Григорій Семенюк на мітингу-реквіємі.
Зі сльозами на очах, згадуючи 6 жовтня 2014 року, Сергій Горбенко, батько Святослава, зауважив: «6 років тому цього дня нашій родині повідомили, що Святослав загинув. Тоді у нас перевернулася душа. Тому число 6 є трагічним для Горбенків. Однак сьогодні мені приємно, що у такий сумний день я стою коло іменної аудиторії нашого сина; що у садку Інституту філології посаджено меморіальну сакуру на честь Святослава. Мені приємно, що про нього знають не тільки в Україні, а й закордоном. Адже завдяки цьому він серед нас, він живе. Інститут філології й Шевченків університет загалом першими визнали Святослава як «кіборга». Тому щиро дякую усім. Ви підтримали нашу родину».
Слово на мітингу виголосив і Денис Антіпов, викладач кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії Інституті філології, який теж добровольцем пішов у 2014 році захищати нашу Україну: «Цей мітинг є нагадуванням, що ми не маємо права поступитися ворогові, бо вже заплачено найціннішим – життям юних воїнів. Вшановуючи пам’ять Святослава Горбенка, ми вчимо молодь усвідомлювати важливість національних цінностей».

… У квітні 2014 року на третій курс спеціальності «японська мова і література, іноземна мова» Інституту філології КНУ перевівся ніби звичайний студент – Святослав Горбенко. У свої 19 хлопець розумів силу ідеї та відповідальності. З початком Революції Гідності разом із батьком Святослав був на Харківському Майдані. 17 серпня хлопець залишає листа батькам і йде у військовий навчальний центр «Десна», куди записався як доброволець до ДУКу ПС. Із середини вересня він уже на фронті, а 3 жовтня під час захисту Донецького аеропорту Святослав гине від рук російських загарбників. Історія юнака – це приклад героїзму, який не вимірюється ні віком, ні часом. Вічна пам’ять Тобі, Святославе! Герої не вмирають!