Шевченко 200У нашому університеті відбулася міська конференція «Феномен Тараса Шевченка: погляд крізь віки», присвячена 200-річчю від дня народження Великого Кобзаря. На зустрічі про реалізовані плани й майбутні заходи розповідали викладачі, вчителі та лідери молодіжного самоврядування столичних закладів освіти

З екрану в Залі імені М.Максимовича до учасників міської конференції звернувся молодий Богдан Ступка: «Доля переслідувала його в житті скільки могла, та вона не зуміла перетворити золота його душі на іржу, ані його любові до людей у ненависть і погорду…». Такими словами Івана Франка про українського Велета Духу починається перша серія художнього фільму «Тарас Шевченко. Заповіт», знятого 15 років тому. Один із його творців – гість конференції український громадський діяч, сценарист, журналіст і політик, поет і перекладач Павло Мовчан – коротко розповів про історію створення 11-ти серій стрічки, наголосивши на важливій меті кінопроекту – з’ясувати, «чому Шевченко у нас з’явився, чому прийняв анонім «Кобзар», чому намалював таку велику кількість автопортретів – 28»? Павло Михайлович пообіцяв, що в наступному ювілейному році Тараса Шевченка про митця вийде три українські фільми, в тому числі остання 12-та серія «Заповіту». Ці стрічки, зазначив сценарист, розкривають глибинні особливості творчої натури Шевченка: «Він – Людина на всі віки. На ньому лежала космічна програма – зберегти Слово. Ця велика місія лягла на плечі й Василеві  Стусу. Обидві геніальні постаті ніби заримувалися між собою». Насамкінець Павло Мовчан побажав усім присутнім «дивитися на світ через Шевченка, разом із Шевченком і шевченківським поглядом».

Від імені ректора Шевченкового університету учасників конференції привітав проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Бугров. Він зазначив, що для Київського університету є великою честю бути одним із головних організаторів ювілейних заходів усеукраїнського масштабу. Для цього ще наприкінці 2012 року спільно з Міністерством освіти і науки України Київський університет розробив план заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, покликаний популяризувати й спонукати до вивчення спадщини Кобзаря. План підписав Президент України. Розповівши про вже реалізовані пункти плану, Володимир Анатолійович побажав, щоб «ювілейний рік не завершився ювілейним роком» і вчителі продовжували шукати способи долати нав’язані генієві  Шевченка стереотипи.

Детальніше про виконання програми ювілейних заходів у КНУ імені Тараса Шевченка прозвітувала керівник робочої групи професорка, в. о. зав. кафедри історії української літератури і шевченкознавства Інституту філології Оксана Сліпушко. З часу підписання плану створено електронний портал «Шевченко-info» на сайті університету, проведено підготовчу роботу й розпочато створення на базі Музею університету експозиції Кирило-Мефодіївського братства, проведено Міжнародну наукову конференцію «Святої правди голос новий», Всеукраїнську щорічну наукову конференцію «Тарас Шевченко і світ» тощо. Оксана Миколаївна наголосила, що святкові заходи проводяться на різних рівнях і до них долучається максимальна кількість людей.

Про молодіжні ініціативи розповіла голова Ради лідерів учнівського самоврядування Шевченківського району Інна Синьова. Метою краєзнавчо-пошукового проекту Ради є ознайомлення учнів з минулим і сьогоденням рідного краю. Робота відбуватиметься в три етапи. Перший із них – створення проекту «Ім’я Тараса Шевченка на мапі Києва» вже реалізований. Далі заплановано проведення гри-квесту за цією мапою, випуск туристично-краєзнавчого календаря на 2014 рік і організація міського конкурсу авторської поезії про Т.Шевченка.

Про проведені й заплановані заходи до ювілею Т.Шевченка в Українському гуманітарному ліцеї розповіли вчителька української мови і літератури Людмила Доненко та директор ліцею Галина Сазоненко; в Київському палаці дітей та юнацтва – заступник директора Олена Клименко; в Київському ліцеї бізнесу – заступник директора з наукової роботи Тетяна Швець; у спеціалізованій школі №112 ім. Т.Шевченка – заступник директора з навчально-виховної роботи Наталія Кобзар; у гімназії №109 – директор Віталія Полякова.

Конференція завершилася на високій музичній ноті композицією зразкового художнього колективу шкільного театру «Пролісок» (СШ №23) «Стежки, які пройшов Тарас».

Анна Мукан