Відбулася нарада керівників Темпус-проектів. У роботі наради взяла участь начальниця управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства освіти і науки України Ганна Новосад.
Гаслом зустрічі стали слова проректора Петра Беха: «Темпус-проекти, єднайтеся! Ми маємо на меті започаткувати міжпроектну взаємодію та співпрацю серед проектів програми Темпус, які реалізуються в КНУ, задля поширення досвіду та кращих практик реалізації проектів серед інших вищих навчальних закладів».
Під час наради учасники обговорили позитивні сторони і проблемні питання Темпус-проектів. Керівники проектних команд поділилися досвідом запровадження проектів, цінними напрацюваннями та досягненнями. Цими результатами можуть скористатися факультети та інститути нашого університету, інші вищі навчальні заклади.
Зокрема, керівник проектної команди професор Олександр Черняк розповів, що в рамках реалізації проекту «IMPRESS – Підвищення ефективності студентських служб» були розроблені спецкурс «Соціальні здібності» для студентів бакалаврату, бази даних роботодавців, каталог атрибутики з символікою університету. Цікавою ініціативою цього проекту є також запуск веб-ресурсу http://www.buddysystem.univ.kiev.ua/ для поліпшення вступу до університету іноземних студентів.
Щоб проінформувати співробітників та студентів про діяльність Темпус-проектів керівник проектної команди ALIGN професор Володимир Заславський презентував веб-ресурс http://tempus.univ.kiev.ua/.
Учасники зустрічі підтримали ініціативу проекту IMPRESS про проведення на базі нашого університету Національних студентських дебатів у квітні 2015 року.
Загалом за 20-річну історію існування програми Темпус в Україні Київський національний університет імені Тараса Шевченка долучився до реалізації 22 проектів. На сьогодні університет працює над виконанням 8 проектів програми Темпус. Серед них:
1.Сприяння життєздатним та автономним системам вищої освіти в регіоні Східного сусідства (ATHENA).
2. Підвищення ефективності студентських служб (IMPRESS).
3. Європейська політика сусідства: право та належне врядування (EUNEG).
4. Інформатика та менеджмент: рамки кваліфікацій відповідно до Болонського процесу (INARM).
5. Розробка навчальних планів нової спеціалізації: Магістр Інженерії в мікросистемнoму дизайні (MastMST).
6. Сприяння інтернаціоналізації вищих навчальних закладів у країнах Східного партнерства через культурні та структурні перетворення (PICASA).
7. Досягнення та регулювання балансу між освітніми програмами та рамками кваліфікацій (ALIGN).
8. Мережа для розвитку навчання впродовж життя у Вірменії, Грузії та Україні (LeAGU).

Тетяна Воротняк,
прес-центр КНУ