Студентський парламент університету – це потужна структура. Ми працюємо зі студентами, для студентів і завдяки студентам. Нинішнього року вперше за всю історію самоуправління відбувся конкурс молодіжних проектів «Студентська ініціатива», ініційований головою СПУ. Його  підтримало керівництво університету. Перемогу здобула Анастасія Голумбовська (факультет соціології) з проектом «АртШева – художня платформа».

Кожен семестр – пора напруженої роботи для Студентського парламенту . Кредо нової команди – «освіта – передусім!» і це не просто гучне гасло. Команда департаменту освіти успішно провела  два масштабні проекти – Академію іміджу та Школу фінансової грамотності. Крім того, організовано чимало лекцій та презентацій, зустрічей з відомими людьми та майстер-класів. Зокрема, відбулися зустрічі з Левком Лук’яненком, Віталієм Кличком, Геннадієм Балашовим, Олегом Дерев’янком та іншими.

Проект «Академія іміджу», який організовувала Вікторія Присяжна (ІМВ), спрямований на різнобічний розвиток студентства та поглиблення знань про етикет, риторику, літературу, музику й театр, мистецтво танцю та ділового фото. З правилами етикету, публічними виступами, походами в музей чи театр знайомі всі, але часто спадає на думку, як правильно себе поводити, що надягати, що казати і ще тисяча подібних питань. Тому надзвичайно важливо допомогти студентові отримати цю інформацію з перших вуст, від експертів та знавців своєї справи. У рамках Академії пройшли зустріч із Наталією Адаменко на тему ділового етикету, лекція про ділове фото від Юлії Сіраш та майстер-клас ділового фотопортрету від Петра Лейві, зустріч із Оленою Володичевою, яка розповідала про мистецтво мейк-апу.

У рамках проекту «Школа фінансової грамотності» були проведені зустрічі з представниками банків ПУМБ і Укрсиббанк, групи компаній «Progroup&Renaissance consulting»,  відомої аудиторської компанії Ernst & Young. Про управління державним підприємством розповідав представник НСК «Олімпійський». Потрібно зазначити, що для набуття практичних навичок з партнерами проекту досягнуті домовленості  шодо стажування найактивніших студентів, завдяки департаменту працевлаштування та його голові Анастасії Бортник (ІМВ). Не менш значними подіями були майстер-класи «Як знайти роботу для душі» від Марії Самойлюк та ораторського мистецтва від Дмитра Малиночка.

Мистецтво та культуру теж активно розвивають члени департаменту культури і мистецтв. Його очільник Олексій Коваленко (факультет психології) – головний директор міжнародного театрального фестивалю «Катарсис». Також уперше відбувся масштабний пісенний конкурс «Голос КНУ», а разом із  КНЛУ та КНУДТ студенти змогли насолодитися романтикою французької культури в рамках проекту «Французька StudВесна» .

СПУ не забуває й про спорт: завдяки ентузіазму Кирила Бородіна (географічний факультет) до дня Києва волейбольна команда КНУ витримала спортивний батл із суперниками КПІ.

Завдяки департаментові туризму та його голові Дарині Якименко (геологічний факультет) наші студенти побували на екскурсіях у цікавих куточках Києва та України.

Чимало благодійних проектів організувала команда соціального департаменту на чолі зі студенткою механіко-математичного факультету Діаною Абдуллаєвою. Завдяки їм Кмитівська школа-інтернат має новий дитячий майданчик, чимало хворих дітей отримали певну фінансову допомогу. Також силами студентів КНУ було зібрано понад 60 000 гривень для потерпілих Майдану, а також ліки, одяг і продукти харчування.довкілля

Студентські активісти активно борються за чисте довкілля. За ініціативи Дмитра Перова (географічний факультет) та Владислава Шалабаєва (історичний факультет) проведені акції зі збору макулатури, батарейок та очищення малих річок міста Києва разом із Міністерством екології та природних ресурсів.

Отож працюємо наполегливо й чекаємо на кожного студента в своїй команді, адже попереду ще багато цікавих проектів!

 

Оксана АНДРЕЙЧУК,

Ілля БАЧУРІН,

Інна СТЕПАНЕЦЬ