kozlovskyj_igor_9872Наталя СТАРОДУБ

У квітні університетська спільнота мала нагоду зустрітися у стінах КНУ зі знаним у всьому світі спеціалістом із релігійних та духовних практик, колишнім військовополоненим, звільненим із полону окупантів наприкінці грудня 2017 року, Ігорем Козловським.
Очікування університетської аудиторії від зустрічі були настільки різноплановими, що науковцеві довелося оповідати про релігійну ситуацію на Донеччині, ділитися власними міркуваннями щодо питань деокупації регіону та свідомості його постійних мешканців, прогнозувати можливий розвиток духовних потреб сучасного українського суспільства, а також знову й знову повертатися до болісних спогадів про власне перебування в полоні.
Ігор Козловський – саме той фахівець, який навіть у повсякденному житті цілком занурюється у вивчення обраної царини знання, тому спілкування з однодумцями для нього завжди очікувана й бажана подія. Саме тому вже від початку дискусії релігієзнавець наголосив на тому, наскільки йому приємно бути тут, у цій аудиторії і взагалі в Університеті.
Як багаторічний дослідник релігійної ситуації на Донбасі Ігор Козловський характеризує регіон як строкате мультирелігійне утворення, населення якого все ж не знало про якісь міжконфесійні суперечки аж до початку новітньої російсько-української війни. А от зміну настроїв і атмосфери панові Ігорю довелося пережити не тільки перебуваючи під окупацією, а ще й у полоні.
– Масові арешти, викрадення людей, катування, численні мародерства й грабежі, у суспільстві – створення системи інформаторів-донощиків, подібно до того, як це було у 1930-ті роки в підрадянській Україні, – згадав Ігор Козловський про жахіття, із якими довелося зіткнутися всім тим українцям, хто не мав можливості покинути окупований ворогом Донбас.