GrabchukG.PГалина ГРАБЧУК,
доцент, заступник директора
Інституту високих технологій

Рік і для університету, і для мене особисто був дуже насиченим та непростим. Вступна кампанія вдалася, як завжди, спекотною –  як у прямому, так і в переносному значенні цього слова. «Пріоритетність» як новинка кампанії-2015 для вступу на ОР «бакалавр» –  однозначно крок уперед для всіх – як для вишів, так і для вступників. Але, як кожне нововведення, викликало безліч запитань від абітурієнтів та їхніх батьків. Приймальна комісія університету та відповідних відбіркових комісій факультетів спрацювали, як і завжди, на найвищому рівні! Я і вся наша дружня команда співробітників Інституту високих технологій були дуже раді побачити в списках студентів першого курсу за напрямами «Хімія» та «Біологія» так очікуваних нами абітурієнтів із високим прохідним балом 195,915 та 192,225 балів відповідно.
Однак  для всіх природничих факультетів, що здійснювали набір за напрямом «фізика», остання вступна кампанія була особливо непростою. Адже загальна кількість випускників шкіл, що складали ЗНО з фізики, виявилася меншою, ніж кількість можливих місць державного замовлення по всій Україні. Ця тривожна тенденція, на жаль, нині притаманна не лише Україні, а іншим й країнам Європи. Нещодавно я в складі делегації університету брала участь в київсько-констанському семінарі щодо підготовки нового проекту на тему «Забезпечення якості та розвиток навчальних планів у ВНЗ». Як виявлилося, для Німеччини та України проблема зменшення конкурсу на фізичні спеціальності спільна. Така ситуація спонукає до активнішої профорієнтаційної роботи, адже економіка жодної розвиненої країни не може досягти успіху без фізиків!
Ми посилюємо ці складову. Так, у жовтні в Інституті високих технологій пройшла зустріч-лекторій з провідними вченими з всесвітньовідомих дослідницьких університетів, як-то: Масачусетський Технологічний Інститут, Інститут Вайцмана, Ексетерський університет. На факультеті радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем, фізичному факультеті також пройшли тематичні конференції та лекторії задля популяризації фізики як науки. На механіко-математичному факультеті з вересня щосуботи проводили цікаві лекції для школярів «Малий Мехмат».
Важливо, що університет у найскладніших ситуаціях завжди виступає однією дружньою сім’єю, тож приємно відчувати себе членом такої дружньої родини. Особливо Інституту високих технологій – як досить молодому підрозділові.
Хочу привітати всю університетську родину з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим! Головне –  миру всім нам! Злагоди, любові та добра! Тримаймося завжди разом, адже маємо одну спільну мету і один Університет в серці! Слава Україні!