30145143Максим ДМИТРОВ

Протокол про наміри щодо реалізації спільних інноваційних проектів підписали ректор КНУ Леонід Губерський, мер Києва Віталій Кличко та голова Ради директорів підприємств, установ та організацій м.Києва Олександр Осадчий. Документ передбачає довготермінове та всебічне партнерство в галузі економічної та науково-інноваційної діяльності Університету, міської державної адміністрації та Ради директорів підприємств, установ та організацій м. Києва, зокрема реалізацію інноваційних проектів та розробок науковців КНУ в міському господарстві столиці.

Підписання Протоколу відбулося 29 березня 2016 року під час спільного засідання учасників проекту: науковців нашого Університету, міської та районних державних адміністрацій, керівників комунальних та промислових підприємств Києва та співзасновників Корпорації «Науковий парк Київський університет імені Тараса Шевченка».
– Присутність на сьогоднішньому зібранні мера Києва Віталія Кличка ще раз підкреслює особливе значення, якого міська влада надає цій події, – наголосив Леонід Губерський, відкриваючи засідання.  – У нашому Університеті понад 2600 наукових працівників, 600 докторів наук, кілька тисяч кандидатів наук. Такий науковий потенціал не тільки може, а й зобов’язаний працювати на благо нашого міста. Розробки наших науковців можна успішно застосовувати на практиці для покращення життя в Києві: у нас є чимало інноваційних проектів у галузі енергоефективності, використання альтернативних джерел енергії, розробки в галузі АПК, медицини і багато інших, – зазначив ректор.
– Для того, щоб місто розвивалося і було сучасним, нам потрібно активно впроваджувати інноваційні технології. Сьгодні на виставці в Університеті ми побачили презентації багатьох цікавих наукових проектів, які варто реалізувати, – зазначив у своєму виступі Віталій Кличко. –  Ми вже впроваджуємо новітні технології в управлінні містом, вивчаємо й активно використовуємо закордонний досвід. Але в Україні є багато своїх талановитих науковців. Наше завдання – створити умови для того, щоб цей науковий потенціал реалізовувався в конкретних проектах у нас на Батьківщині, і, зокрема, в Києві. Сьогоднішнє підписання Протоколу про наміри з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка має стати  першим кроком до реалізації спільних проектів у рамках Корпорації «Науковий парк Київський університет імені Тараса Шевченка», – підкреслив Віталій Кличко.
– Наука сьогодні коштує дорого, тому нам потрібно максимально ефективно використовувати колосальну армію науковців, – зазначив у своєму виступі голова Ради директорів підприємств, установ та організацій м.Києва Олександр Осадчий.
Після підписання Протоколу учасники спільного засідання заслухали та обговорили виступи представників організацій-засновників Корпорації «Науковий парк Київський університет імені Тараса Шевченка», Українського союзу промисловців і підприємців, Програми Горизонт 2020.