КавказУ рамках реалізації положень Угоди між Кавказьким університетом і Київським національним університетом імені Тараса Шевченка у м. Карс (кавказький регіон Турецької Республіки) на базі Гуманітарно-природничого факультету розпочав діяльність Український культурний центр.
Відкриття Центру слугує започаткуванню в Кавказькому університеті українознавчих навчальних і наукових програм, які діятимуть з наступного навчального року. Відчутну методичну допомогу надав колектив Інституту філології, який власними силами передав до Кавказького університету 500 книг з українознавства.
У відкритті центру взяв участь ректор Кавказького університету проф. Самі Озджан. У вступній промові він зазначив, що Кавказький університет з величезною повагою ставиться до наукових здобутків Київського університету, і відкриття Українського культурного центру на базі Кавказького університету є свідченням моральної підтримки сусідньої братньої країни в цей складний для неї час.
Декан Гуманітарно-природничого факультету проф. Хайдар Юксек у промові наголосив, що Київський національний університет з його традиціями й авторитетом у сучасному європейському освітньому просторі розглядається як стратегічний партнер для розвитку українознавства на теренах Туреччини, подякував Київському університетові за допомогу в отриманні цінного й потрібного для навчального процесу книжкового фонду.
На церемонії відкриття були присутні викладачі Інституту філології КНУ– доценти Володимир Підвойний, Ольга Климкіна, Анжела Дем’янюк, які нині працюють у Кавказькому університеті над упровадженням українознавчих студій у навчальний процес, та студенти кафедри тюркології й кафедри фольклористики – Ірина Коверна, Наталія Здебська, Марина Дудка, Олена Хорків, Анастасія Тарасова, Вікторія Вейко, які перебували на місячному мовному стажуванні на гостинній кавказькій землі.
Українські студенти, отримавши від ректора сертифікати про стажування, красно дякували господарям за гостинність і подарували присутнім українську пісню, освятивши відкриття Українського культурного центру вічним і сакральним «Многая літа».
Попереду період становлення й великої роботи. У планах діяльності Центру – проведення семінарів і круглих столів з актуальних проблем українознавства, поетичні й творчі вечори, підготовка підручників та посібників для майбутніх турецьких українознавців із сподіванням на те, що мова Великого Кобзаря гармонійно зазвучить у поліфонічному хорі кавказьких народів, а громадяни Туреччини зможуть дізнатися більше про Україну, землю щедру на таланти й відкриту до міжкультурного діалогу.

Володимир ПІДВОЙНИЙ,
доцент кафедри слов’янських мов і літератур Кавказького університету