Осередок творчо-обдарованої студентської молоді в нашому університеті – Молодіжний центр культурно-естетичного виховання. У ньому є двадцять студій та колективів, які працюють у різних мистецьких напрямках та жанрах: вокал (академічний, народний, естрадний), хоровий спів (академічний, народний), хореографія (народна, класична, сучасна), інструментальна музика (гітара, народні інструменти), драматичне театральне мистецтво, ораторське мистецтво та художнє читання.

Провідні колективи центру – народна хорова капела «Дніпро», народний фольклорно-етнографічний ансамбль імені Володимира Нероденка «Веснянка», народний ансамбль української музики «Роксоланія», народна студія індійського танцю «Накшатра», народна студія драматичного театру, народний музично-пластичний театр «Селіна», народна студія академічного вокалу та народна студія естрадного вокалу, які щороку беруть участь у Міжнародних та Всеукраїнських фестивалях та конкурсах, виступають із творчими звітами, в інноваційних проектах, заходах МЦКЕВ, в інститутах та на факультетах університету.

Тільки за останній навчальний рік  Центр провів близько 200 культурно-мистецьких заходів. Це різноманітні проекти та концерти, студентські конкурси та фестивалі, конкурсно-розважальні дискотеки, флешмоби, майстер-класи тощо.

Близько сорока заходів пройшли у відкритому восени  Мистецькому салоні. В них брали участь солісти Національної Філармонії України, Національного театру опери та балету імені Т.Шевченка, аспіранти та студенти Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського, Київського інституту музики імені Р.М. Глієра, Київського національного університету культури і мистецтв, провідні колективи МЦКЕВ, студенти інститутів та факультетів університету. Тематика заходів Мистецького салону різнопланова: вечори камерної та академічної музики, інструментальної та вокальної класичної музики, виступи автентичних народних колективів, концерти професійних музикантів, солістів, ансамблів, хорових колективів, симфонічних та народних оркестрів, виступи камерних ансамблів, джазова музика у виконанні джаз-бендів, вечори творчості студентів, літературно-музичні композиції та вечори пам’яті видатних осіб тощо.

У минулому навчальному році Молодіжний центр провів низку масштабних заходів, серед яких – святкування 179-ї річниці alma mater, Х конкурс авторської пісні та поезії, урочистий гала – концерт та церемонія нагородження переможців конкурсу, концерти до Міжнародного дня студента, ігри й фінал ХІV Чемпіонату серед команд КВК університету та багато ін.

Молодіжний центр технічно забезпечував ці заходи: проводилися консультації зі сценічного мовлення, акторської майстерності, надавалися костюми тощо.

Кілька слів про найцікавіші проекти.

У листопаді 2013 року в актовій залі Головного корпусу відбувся меморіальний вечір «ГОЛОД», присвячений трагедії голодомору в Україні 1932-1933 років. Постановча група на чолі з режисером О.Русиним представила загальнолюдську широкомасштабну трагедію в особі однієї людини – жінки, дружини, матері, яка  втратила всю свою родину.

У цьому непростому творчому та технічному проекті взяли участь народний ансамбль української музики «Роксоланія», народний музично-пластичний театр «Селіна», студія драматичного театру, народна хорова капела «Дніпро».

Як відомо, студентський театр в Україні сягає корінням ХVII століття. Він надихав та об’єднував творчу молодь, опікувався розвитком духовних та моральних загальнолюдських цінностей студентства. Сьогодні в стінах нашого університету цю традицію продовжує щорічний Міжнародний студентський театральний фестиваль «Катарсис». З часу свого існування (з 2012 року) до співпраці залучено творчу та активну молодь п’яти вишів України, міжнародні культурні та дипломатичні інституції, професійних  діячів театрів України та Європи. Засновник і куратор проекту – студент магістратури факультету психології Олексій Коваленко.

Минулого року народна хорова капела «Дніпро» відсвяткувала своє 170-річчя. Наш університет може пишатися однією із найдавніших хорових капел України. Знаковими подіями нинішнього року для капели є її виступи в заходах, присвячених 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, випуск компакт-диску «Думи Кобзаря» до його ювілею. А ще капела «Дніпро» активно ініціює створення кліпів на підтримку кримськотатарського та українського населення Криму.

ДніпроНародний ансамбль української музики «Роксоланія» долучив до  репертуару нові зразки фольклору, зібрані учасниками та керівниками ансамблю в експедиціях, здійснено реконструкцію деяких обрядів.

Студія ораторського мистецтва та художнього читання брала участь у Молодіжному мистецькому фестивалі «Кобзареві джерела» в Каневі та Всеукраїнському молодіжному історико-етнографічному фестивалі в місті Богуславі.

Імідж університету в Києві та за його межами гідно представляє збірна команда КВК «Збірна Шевченка». За результатами XXV Міжнародного фестивалю в Сочі команду запрошено до участі одразу в двох офіційних лігах КВК: Центральній Слобожанській лізі КВК у Харкові та в Першій Українській лізі КВК в Одесі. В обох лігах команда продемонструвала високий рівень майстерності, гумору і пройшла до наступних етапів.

У нас багато цікавих творчих задумів і планів. Упевнені, що реалізуємо їх. А сьогодні ми активно готуємося до 180-літнього ювілею alma mater. Заходи відбудуться на сценах навчальних корпусів університету, у диско-залі «Планета», на відкритій сцені студмістечка, у внутрішньому дворику головного навчального корпусу та в парку імені Т.Шевченка.