У Ботанічному саду імені О. В. Фоміна урочисто відкрито меморіальну дошку Е. Р. Траутфеттеру та Й. Г. Гохгуту – особам, які посідають визначне місце в історії нашого університету. Дошку розміщено на стіні адміністративної будівлі Ботанічного саду (вул.Симона Петлюри, 1).
Ботанік, педагог, член-кореспондент Петербурзької Академії наук, ректор університету Ернст Рудольф фон Траутфеттер був засновником (визначив місце розташування й розробив проект) і директором (упродовж 1839-1852 рр.) власного ботанічного саду, що став одним із провідних у Російській імперії.
Ентомолог, ботанік, таксидерміст, почесний член Лондонського ентомологічного товариства Йоганн Генрих фон Гохгут працював головним садівником цього ботсаду в 1839-1863 роках. Імператор Микола І за сумлінну й бездоганну працю нагородив фон Гохгута золотою медаллю “За старанну службу”.
В урочистостях узяли участь і виступили проректор університету П. Бех, Голова Ради німців України В. Лейсле, Голова Міжнародної громадської організації німців України «Відергебурт» В.Піньковський, керівник Центру німецької культури «Відерштраль» (Київ) Л. Коваленко-Шнайдер, директор Ботанічного саду О.Сенчило та директор Інституту досліджень діаспори І. Винниченко. Німецьку громаду України представляли також керівники регіональних громадських організацій та мистецький колектив з Кіровограда. Не оминули подію й столичні екскурсоводи, зокрема ті, які спеціалізуються на німецькій тематиці.
Меморіальну дошку виготовлено коштом правнучки Гохгута – Тетяни Гохгут, яка мешкає в Росії. На урочистостях була присутня і виступила з вітальним словом її двоюрідна сестра Людмила Спинова.
Приємним сюрпризом для учасників події стали екскурсії, що їх провели наукові працівники ботсаду.
Варто зауважити, що цим заходом розпочався День німецьких громадських організацій України, що є складником  Днів ФРН в Україні.

І.ВИННИЧЕНКО,

доцент географічного факультету