ЕмінеТретій рік поспіль день 18 травня розпочинається в КНУ з підняття кримськотатарського прапора перед Головним навчальним корпусом. Вшанувати пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу цього дня прийшли студенти, викладачі, співробітники Університету, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, ректор КНУ Леонід Губерський, проректори, керівники інститутів та факультетів.
Кількома днями раніше Мустафа Джемілєв прочитав для студентів нашого Університету відкриту лекцію про те, як  кримськотатарський народ став «національною меншиною» на власній Батьківщині, про депортацію та життя цілого народу спочатку в умовах посиленого нагляду, а потім під перехресним вогнем двох розвідок. Говорили про анексію Криму і порушення прав людини в умовах нинішньої окупації. На завершення зустрічі режисер Ахтем Сейтаблаєв представив свій фільм «Чужа молитва».
– За результатами соціологічного опитування, сьогодні 56% українців знають про депортацію 1944 року, – стверджує  Еміне Джепарова – випускниця ІМВ КНУ, перша заступниця Міністра інформаційної політики України. Нещодавно вона повернулася із засідання Постійного Форуму ООН з питань корінних народів, де представляла Україну. З нагоди 10-ї річниці Декларації ООН з прав корінних народів відбулося також засідання Генеральної Асамблеї.
– Мій виступ стосувався тих позитивних трансформацій, які Україна практикує після 2014 року, – прокоментувала Еміне для нашого видання. –  Україна приєдналася до клубу цивілізованих держав, визнавши кримських татар корінним народом, приєднавшися до Декларації ООН з прав корінних народів, визнавши депортацію 1944 року геноцидом. Наразі слово за українським парламентом, який (я вірю в це) проголосує за законопроект щодо статусу кримськотатарського народу в Україні.