sergijjchukЦентр комунікацій

Історію пишуть люди, і від того, наскільки об’єктивно і чесно вони ставляться до своєї справи, залежить розуміння минулого, цінності і норми сучасної молоді. Читаючи підручник історії у школі, складаючи іспити, обираючи правильну відповідь у тесті ЗНО, молоді українці набувають знань, які в подальшому будуть визначати дискурс української нації, її пріоритети та національні інтереси.
До розкриття нових сторінок правдивої історії Голодомору-геноциду українського народу 1932-33 рр. активно долучились і університетські науковці.
Так, професор історичного факультету Володимир Сергійчук давно відомий в академічному середовищі своїми дослідженнями на тему Голодомору. Він доклав чимало зусиль для визнання знищення радянським режимом мільйонів безневинних жертв в Україні у 1932-33 рр. геноцидом українського народу. Сьогодні професор Сергійчук та його однодумці довели, що кількість жертв цієї трагедії була значно вищою за встановлену раніше:
– В українській діаспорі на підставі документів іноземних дипломатів і наукових розвідок окремих дослідників кількість жертв називалася від 7 до 10 мільйонів осіб, однак частина дослідників, спираючись на московські архіви, обстоює цифру 3,5 – 3,9 мільйона, – стверджує професор Сергійчук. – Українські історики вже ввели до наукового обігу нововиявлені архівні документи, що дають підставу говорити про значно більшу кількість жертв. Зокрема, про це можемо говорити тому, що ми беремо за основу відліку кількість сільського населення на початок 1932 року (32,6 мільйона осіб). А вони користуються даними 1926 року, коли населення УСРР було майже на 4 мільйони меншим, а також сфальсифікованою всесоюзним переписом 1939 року цифрою населення станом на 1 січня 1932 року в кількості 31,7 мільйона осіб, що вже є заниженим майже на один мільйон, –  зазначає Володимир Сергійчук.
За його підрахунками, реальні втрати в УСРР становлять щонайменше 7 мільйонів, а за її межами – 3 мільйони осіб.
Обстоюючи свою позицію, професор Сергійчук з однодумцями проводять конференції і видають книжки, виступають на телебаченні і радіо. Так, учасники міжнародної конференції «Голодомор 1932–1933 років: втрати української нації», у якій взяли участь 33 дослідники з України та діаспори, рекомендували освітнім закладам, музейним установам, ЗМІ, дипломатичному корпусу вважати визначеною кількістю втрат  українців від цього злочину – 7 млн. в Україні та 3 млн. на  Кубані, в Центральночорноземній області, Поволжі та  Казахстані.