big-preview_rОголошення лідерів вищої освіти на теренах СНД за рейтингом «Інтерфаксу»  відбулося в Москві під час форуму «Країни, що розвиваються: у центрі уваги – університети». Там було презентовано рейтинг для університетів Бразилії, Росії, Китаю, Індії, Південної Африки та країн СНД.

Кращих визначали за трьома основними критеріями: освітня діяльність, науково-дослідницька діяльність і міжнародна діяльність. Київський національний університет ім.Тараса Шевченка посів четверте місце серед лідерів. Його випередили лише Московський державний університет ім.М.Ломоносова, Білоруський державний університет і Санкт-Петербурзький державний університет. А замкнув п’ятірку лідерів Вільнюський університет.

Серед українських вишів КНУ опинився на першому місці. Решта дев’ять увійшли до сотні найкращих. Серед них: Український державний хіміко-технологічний університет, Національний технічний університет «КПІ», Харківський національний університет ім.В.Каразіна, Національний аерокосмічний університет ім.М.Жуковського, Сумський державний університет, Харківський державний педагогічний університет ім.Г.Сковороди, Донецький національний університет, Національний технічний університет «ХПІ», Одеський національний університет ім.І.Мечникова.

- Основною метою дослідження було мотивувати виші обраних країн до комунікацій, обміну даними про свою діяльність; побудувати стосунки з представниками експертних товариств – академічного та роботодавців, – зазначив заступник генерального директора «Інтерфакса» Олексій Горшков.