-2106323151Олена ШУРИН,
юридичний факультет,
координатор проекту

Восени 2017 року Центр проблем імплементації європейського соціального права юридичного факультету КНУ розпочав проект «Школа прав дитини» на базі школи № 281 м. Києва. Проект реалізовує державну політику утвердження інклюзивної освіти в Україні й розрахований на створення освітнього середовища, яке б відповідало потребам і можливостям кожної дитини, незалежно від особливостей її психофізичного розвитку.
У рамках даної Школи діти з особливими освітніми потребами вивчали право в доступній для них формі. Маленькі майбутні юристи із великим задоволенням розгадували загадки, брали участь у брейн-рингах, різноманітних змаганнях, відповідали на запитання, знайомилися з презентаціями. Упродовж навчального року для них провели 9 занять із різних галузей права. Викладачі Школи прав дитини ознайомлювали слухачів із основними правами та обов’язками людини і громадянина, навчали їх поважати права і свободи інших людей, допомагали формувати правовий світогляд, пробуджували бажання стати активними членами патріотичного громадянського суспільства.
Завдяки своїм старанням, великому бажанню опанувати юридичні знання маленькі майбутні судді, прокурори, адвокати, нотаріуси ознайомилися з основними галузями права і тепер з легкістю можуть відповісти на запитання щодо свого права на освіту, сімейних прав та обов’язків, знають, що таке договір дарування, перевезення, спадкування за заповітом та легко пройдуть процедуру звернення до суду за захистом своїх прав та багато іншого.
Викладачі проекту пишаються своїми випускниками і з великим задоволенням і натхненням продовжать працювати над проектом і в наступному навчальному році.