88769861328 жовтня 2016 року в нашому Університеті підписано Меморандум про розширення співпраці з одним із лідерів у галузі інформаційно-комунікаційних технологій – компанією Huawei Ukraine. В урочистій атмосфері документ підписали ректор КНУ імені Тараса Шевченка Леонід Губерський та директор «Huawei Ukraine» Чжоу Хаодзе.

Huawei Technologies Co. Ltd. – одна з найбільших компаній Китайської народної республіки у галузі телекомунікацій. Заснована у 1988 році, компанія входить до числа провідних виробників мережевого обладнання, яке використовують Інтернет-провайдери, мобільні оператори та великі компанії для побудови власної інформаційної інфраструктури. Продукцію Huawei використовують 45 з 50 провідних мобільних операторів світу.

Компанія Huawei співпрацює з понад 70 університетами світу, за її підтримки понад 10 000 студентів отримали освіту в галузі ІКТ. Історія співпраці КНУ з «Huawei Ukraine» налічує понад 4 роки, і саме її результативність спонукала китайську сторону ініціювати підписання Меморандуму щодо подальшого розширення співпраці.
Від 2012 року на факультеті радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем КНУ працює авторизована мережева Академія Huawei, яка була першою в Україні. Ще тоді компанія обладнала комп’ютерний клас, встановила мультимедійне забезпечення та лабораторний комплект унікального мережевого устаткування на факультеті. Підписаний Меморандум передбачає продовження співпраці у рамках роботи Академії, розширення переліку сертифікованих дисциплін, які можна викладати за допомогою її обладнання. Окремим напрямком співпраці стане призначення стипендій від компанії Huawei,  спільні наукові проекти, стажування кращих студентів та викладачів у Китаї.
– Ви зможете не тільки поглибити свої знання, а й відчути культуру Китаю, – звернувся до студентів директор «Huawei Ukraine» Чжоу Хаодзе на церемонії підписання Меморандуму.
Знаковою подією назвав підписання документу ректор КНУ Леонід Губерський і подякував партнерам за послідовність та високу оцінку ділових контактів.
– Пан директор Чжоу Хаодзе – великий друг Університету, – відзначив Леонід Губерський. – Уже чотири роки ми співпрацюємо з компанією «Huawei Ukraine», а  після підписання Меморандуму таке партнерство набиратиме нових, більш потужних обертів.
Церемонія підписання документу виглядала урочисто та масштабно – саме так, як подібні заходи з царини науки облаштовують нині в КНР:  художнє та музичне оформлення, повний зал зацікавлених глядачів, високі гості, майстер-класи від Інституту Конфуція та експозиції в коридорі, вікторина з призами. За хорошою китайською традицією підписання Меморандуму скріпили розрізанням величезного торта з емблемами Університету та компанії «Huawei». У церемонії взяв участь присутній на заході заступник Міністра освіти та науки України Максим Стріха. На завершення урочистої частини директор «Huawei Ukraine» Чжоу Хаодзе вручив представникам нашого Університету сертифікат розвитку на суму 200 тисяч гривень.
Наступна частина свята особливо зацікавила присутніх у залі студентів: призи конкурсу на тему презентації Huawei Technologies Co. Ltd міг отримати лише той, хто уважно її прослухав. Щасливими власниками «розумних годинників» виробництва Huawei стали двоє студентів ФРЕКСу.

КОМЕНТАР

Максим Стріха,
заступник Міністра освіти та науки України:

– Нещодавно до України прилітав заступник Міністра науки і технологій КНР для участі у засіданні Підкомісії з питань співпраці між Україною та КНР. Тоді ми затвердили перелік спільних проектів для включення до програми співпраці на 2017-2018 рр. Підписання Меморандуму між Університетом та «Huawei Ukraine» я розглядаю саме у рамках такої співпраці.

Ігор Анісімов,
декан факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем КНУ:

– Завдяки підписаному Меморандуму наші компаньйони обладнають ще один комп’ютерний клас. Плануємо розширити перелік дисциплін, які можна буде викладати за допомогою її обладнання – скажімо, популярні нині «хмарні обчислення». А четверо наших студентів уже вирушили на стажування до Китаю.