DSC00070Цього літа Український фізико-математичний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка відновив давню традицію проведення літніх шкіл з профільних предметів – фізики, математики та інформатики.

А завдяки наявності в ліцеї спального корпусу організатори змогли запросити до участі в школах учнів з усієї України.

Учасники літньої школи з фізики прослухали лекції декана факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем професора І. Анісімова та викладачів університету. Школярам показали, як працюють науковці безпосередньо в лабораторіях, продемонстрували фізичні досліди на університетському обладнанні. Під час літньої школи пройшов Турнір юних фізиків, а після її завершення – олімпіада з фізики.

У літній школі з математики взяли участь близько 200 учнів 5–11 класів з усієї України. Під час занять як із досвідченими педагогами, так і з нашими студентами-переможцями всеукраїнських та міжнародних математичних олімпіад школярі ознайомилися з різними розділами олімпіадної математики.

Понад 130 школярів-учасників Всеукраїнської літньої школи з програмування УФМЛ були розділені на три ліги не за віком (7–11 клас), а залежно від рівня знань з програмування. Зі школярами працювали вчителі кафедри інформатики ліцею та викладачі профільних факультетів університетів України, а також студенти КНУ імені Тараса Шевченка, які в шкільні роки брали участь у всеукраїнських олімпіадах з інформатики. По завершенню літньої школи її учасники випробували себе в олімпіаді з програмування, переможці якої отримали дипломи та цінні призи.

Формат літньої школи дозволяє краще засвоїти достатньо складний матеріал завдяки вільній, невимушеній, особливій атмосфері між учнями та викладачами під час навчального процесу, який завершився спортивними змаганнями та відпочинком на природі.

 

Володимир Горкавенко,

директор УФМЛ