IMG-0253Прес-центр ІМВ

Як зробити глобальний кіберпростір безпечним і водночас зберегти його свободу? Гарантуванням кібербезпеки переймаються чимало держав світу. Для України проблема не менш актуальна, адже нещодавно ми пережили масштабні кібератаки, спровоковані вірусними програмами Petya.A та NotPetya. Зміцнення нашого кіберфронту стає важливим елементом відповіді на зовнішню агресію та «гібридну війну», яку було розпочато проти нашої держави у 2014 році.
Фахівці Шевченкового університету вже досліджують проблематику та шукають відповіді на непрості питання правових аспектів гарантування кібербезпеки. Нещодавно під час міжнародної конференції «Посилення прав громадян у нашому спільному цифровому майбутньому» у Вашингтонському коледжі права Американського університету вони робили це спільно з правниками багатьох держав світу (Боснії і Герцеговини, Вірменії, Ізраїлю, Молдови, США, Філіппін тощо).  Організатор заходу – Американський університет спільно з програмою «Humphrey Fellowship».
Стан речей із гарантуванням кібербезпеки в Україні окреслювали для учасників зібрання доцент ІМВ Андрій Пазюк, координатор із наукової роботи Інституту Антон Кориневич та докторант Ольга Поєдинок. Правові аспекти захисту від кібератак, застосування інформаційно-комунікаційних технологій під час ведення бойових дій, проблемні питання інституту громадянства, пов’язані з кіберпростором, висвітлені  університетськими правниками, чи не вперше прозвучали з міжнародного майданчика юридичної спільноти такого рівня.
– Як у Сирії Російська Федерація тестує новітнє озброєння для традиційної війни, так в Україні вона випробовує новітні кіберзагрози, аби потім спрямовувати свої атаки на міжнародну спільноту, – відзначив Антон Кориневич в інтерв’ю українській редакції «Голосу Америки». – Україні варто ввести систему навчання і тренінгів тих осіб, які мають гарантувати кібербезпеку.
– Я побачила великий інтерес до української тематики у значно ширшому контексті, ніж кібервійна та навіть збройний конфлікт між Україною та Російською Федерацією в цілому, – поділилася враженнями про конференцію Ольга Поєдинок. – Про Україну знають і хочуть дізнаватися більше. Думаю, що результатом нашої поїздки стане зростання уваги американських колег до ситуації в Україні.