28700682_1244545162314690_5793486144908743229_oНаталя СТАРОДУБ

Традиційно березневими днями проводяться заходи, присвячені вшануванню пам’яті Тараса Шевченка. Студенти й співробітники КНУ презентують шевченкознавчі праці, зустрічаються з лауреатами однойменної премії, беруть участь у шевченківських читаннях і конференціях.
Під час останньої зустрічі з лауреатами Національної премії України імені Тараса Шевченка до центрального корпусу Університету завітали цьогорічні переможці – директор Українського наукового інституту Гарвардського університету Сергій Плохій, режисер творчого об’єднання «Вавилон’13» Володимир Тихий, а також відомі митці й громадські діячі, лауреати попередніх років.
Ректор Університету Леонід Губерський нагадав, що урочистості з нагоди дня народження Кобзаря – і покладання квітів до пам’ятника, і зустрічі з лауреатами Шевченківської премії – об’єднані творчістю митця, задля якого варто облишити всі свої повсякденні справи.
Історичну та націєтворчу роль Тараса Шевченка у формуванні сучасного українського національного проекту окреслив у своєму виступі Сергій Плохій:
– Українська ідея почалася саме тут, у стінах Університету, а Шевченко стояв біля витоків того, якими ми є сьогодні. Кобзар – один із наших предтеч і будителів, які не тільки започатковують український проект, а й через нього долучають Україну до світової родини країн, що повстали й здобули свою незалежність у боротьбі проти імперій.
– Коли відбувалися грандіозні події всеукраїнського значення на Майдані, Шевченко був там, його присутність відчувалася і в цитатах, і в розумінні, і в ідеях, і в дусі, – наголосив Володимир Тихий.
– Тарас Григорович – наш сучасник, його твори залишаються актуальними й до сьогодні. Творчість його невичерпна, тому долучайтеся, читайте Шевченка – знайдете там відповіді на питання, які цікавлять кожного з нас, – заохотив присутніх ректор Леонід Губерський .