мозерТворчі стосунки, що склалися між науковцями Київського національного університету імені Тараса Шевченка й Віденського університету, знаходять добре продовження на терені викладання фахових предметів українськими й австрійськими професорами у Відні та Києві.
Відомий дослідник історії української мови, її функціонування у взаємозв’язках з іншими мовами, віднедавна – почесний доктор нашого Університету, Міхаель Мозер люб’язно ділиться своїми знаннями на лекціях і семінарських заняттях зі студентами-філологами Київського університету. А ще професор Мозер – активний учасник культурно-освітніх і наукових заходів, що проводяться в Інституті філології, зокрема міжнародної наукової конференції «Мова як світ світів: граматика і поетика текстових структур», яку щорічно організовують викладачі кафедри української мови та прикладної лінгвістики Інституту філології.
Зі свого боку, викладачі кафедри долучаються до роботи наукових конференцій, які відбуваються у Віденському університеті, проходять там стажування. А нещодавно з Відня повернувся завідувач кафедри професор Анатолій Мойсієнко, який читав лекції студентам Інституту славістики австрійського університету, зокрема з актуальної проблематики сучасної української лінгвопоетики. На зустрічах із викладачами Інституту славістики та його директором, відомим популяризатором української культури в Австрії,  професором Алоїзом Вольданом ішлося про подальше налагодження контактів, співпрацю між викладачами й студентами обох ВНЗ.