Управління міжнародного науково-технічного
співробітництва та інноваційних технологій

Рамкова програма HORIZON 2020 активізувала в університеті розвиток міжнародного науково-партнерського співробітництва з метою формування актуальної тематики та проектного консорціуму за участі КНУ в цій програмі.
Першим кроком на шляху до участі в HORIZON 2020 була активна співпраця з головою групи «Кібербезпека» Інтегрованої місії Євросоюзу з безпеки професором Андре Самбергом (Фінляндія) та залучення професора факультету кібернетики В.Заславського як експерта до європейського проекту CAMINO.
Учасниками проекту стали наукові та освітні установи з України, Фінляндії, Болгарії, Словаччини, Польщі, Естонії, Італії та Іспанії. Від України в консорціумі взяли участь представники вітчизняного бізнесу та КНУ імені Тараса Шевченка, що стало новою формою співпраці Industry-University.
На Software Development форумі 3.0, організованому асоціацією «IT-UKRAINE» нещодавно у Києві, професор Самберг розповів про етапи та особливості підготовки проектної пропозиції для НORIZON 2020 та повідомив, що поданий проект пройшов попередню експертизу в ЄС. На його думку, КНУ як учасник проекту здобув вагомий досвід формування консорціуму та підготовки проектної пропозиції. Проект має важливе значення для підтримання безпеки не лише України, а й усього європейського простору.