Центр.вхідСвяткування 180-річчя університету розпочалося 15 вересня у фойє Головного корпусу театралізованим дійством. Студенти-актори мистецької студії показали на імпровізованій сцені картини славної історії нашої alma mater. А потім пролунала народна пісня з проханням до Господа послати нам мир, радість і любов у виконанні ансамблю «Роксоланія».

Проректор університету Володимир Бугров відзначив, що цією подією університет розпочинає святкування свого 180-річчя.

З Вільнюським хоромНаступного дня святкування тривало у внутрішньому дворі Головного корпусу. Відбувся міжуніверситетський захід «Universitas: Utilitas, Honor et Gloria». Присутні на дійстві в середньовічному стилі послухали давню музику, подивилися виставу-фабліо та справжній лицарський поєдинок. Студенти спробували себе в каліграфії,алхімії, танцях. А ще скуштували страви за рецептами середньовіччя.

У середу в Мистецькому салоні приймали гостей із дружнього Вільнюського університету – хор під керівництвом Раси Гелготіене. Гості щиро вітали нас із ювілеєм університету та виступили з концертом, у якому виконали народні литовські пісні. Після чого пролунала українська народна пісня «Ой чий то кінь стоїть» в аранжуванні пані Гелготіене. Присутні підхопили пісню і співали її разом з артистами.

А потім до литовських гостей приєдналися учасники народної хорової капели «Дніпро» і всі разом ушанували пам’ять тих, хто віддав життя під час Революції Гідності та воєнних подій на сході України, виконавши фрагмент реквієму Габріеля Форе «Libera me».

Під час концерту пройшов благодійний збір коштів для українських воїнів, які постраждали в АТО та лікуються в київських шпиталях. Учасники хору Вільнюського університету теж зібрали чималу суму коштів і під час перебування в Києві відвідали поранених бійців.

Глибоку вдячність висловив литовським гостям ректор нашого університету Леонід Губерський за підтримку України в нелегкі часи. Він нагородив художнього керівника хору Р.Гелготіене відзнакою університету, а кожному учасникові хору вручили «Кобзарі» та пам’ятні срібні монети.

18 вересня в Актовій залі відбувся концерт, присвячений 180-річчю КНУ. Сюди прийшли представники багатьох поколінь, які пов’язали свою долю з університетом: випускники, викладачі, співробітники, ветерани. У святковому концерті частина номерів була присвячена історії України й нашого університету, лунали твори високого патріотичного звучання. В концерті взяли участь і гості – хор Вільнюського університету, квартет «Гетьман», студенти Інституту музики імені Глієра.

Ректор університету Леонід Губерський тепло привітав присутніх з ювілеєм alma mater, відзначив великий внесок кожного у високий рейтинг КНУ, закликав єднатися в нелегкий час для нашої країни задля збереження її неподільності й суверенітету.

У рамках відзначення 180-річчя університету 19 вересня в галереї мистецтв КНУ відбулося відкриття виставки творів народного художника України, лауреата Національної премії України ім.Т.Г.Шевченка, лауреата премії імені Катерини Білокур Марфи Ксенофонтівни Тимченко (1922-2009рр.).

Мистецький дивосвіт Марфи Тимченко презентували її донька Олена Скицюк та онука Олена Кулик – спадкоємиці її родинних та художніх традицій. Проректор університету Володимир Бугров під час презентації зазначив, що виставка працювала ще з 28 серпня, і за цей час картини талановитої художниці подивилися понад 10 000 людей. «Ці картини живі, вони мають особливу ауру», – підкреслив він. Під час презентації вже традиційно відбувся збір коштів для бійців, які беруть участь в АТО.